Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. január 2019, 12:41

Takmer polovica Britov chce, aby Charles prepustil trón Williamovi

Takmer polovica britskej verejnosti sa domnieva, že princ Charles by mal umožniť svojmu najstaršiemu synovi Williamovi stať sa po smrti kráľovnej Alžbety II. novým britským panovníkom.

Prieskumom, ktorý pre denník The Independent vykonala spoločnosť BMG Research, sa zistilo, že 46 percent Britov si praje, aby Charles - prvý v nástupníckej línii - okamžite abdikoval, čím by posunul trón Williamovi, vojvodovi z Cambridgea.

Iba 20 percent respondentov si myslí, že Charlesova manželka Camilla by mala dostať titul kráľovná, ak by sa Charles stal ďalším britským monarchom.

Princ z Walesu je najdlhšie slúžiacim právoplatným dedičom trónu v britských dejinách. Prvým v nástupníckej línii sa Charles stal v roku 1952 po smrti svojho starého otca Juraja VI.

Napriek značnej podpore verejnosti pre navrhovaný krok je však málo pravdepodobné, že ustúpi v prospech svojho syna, napísal v stredu The Independent.

Charles pri príležitosti svojich 70. narodenín v novembri vyhlásil, že sa ako kráľ nebude miešať do politických záležitostí. Zároveň uznal, že nebude môcť robiť tie isté veci, ktoré robil ako dedič čakajúci na trón.

Najväčšiu podporu má navrhovaná idea Charlesovej abdikácie v prospech Williama medzi mladými ľuďmi vo veku 18 - 24 rokov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 minútami

Michal Fico, syn predsedu Smeru Róberta Fica, si kúpil bez hypotéky luxusný byt na Drotárskej ulici v blízkosti Horského parku. V tejto lokalite sa cena podobných bytov pohybuje v státisícoch eur. Robert Fico na otázky, ako sa jeho syn k bytu dostal, odmietol odpovedať. (sme.sk)

pred 3 hodinami

Počasie: Dnes bude prevažne veľká oblačnosť a snehové prehánky, v nižších polohách aj dážď. Na juhu menej zrážok. Lokálne snehové jazyky a záveje. Denná teplota -1 až 7 st. Bude fúkať silný severozápadný vietor do 55, v nárazoch miestami okolo 70 km/h, na horách búrlivý vietor až silná víchrica. (shmú)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva