Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. december 2018, 21:00

Hekeri ukradli z hotelovej siete Starwood údaje asi 500 miliónov hostí

Zo siete hotelov Starwood, ktorá patrí do ubytovacieho koncernu JW Marriott, ukradli hekeri osobné údaje asi 500 miliónov jej hostí. Ich presný počet nie je ešte známy. Vedenie siete to priznalo v piatok. Údaje o 327 miliónoch hostí sú však potvrdené.

Hekeri sa dostali k ich menám, emailovým adresám, podpisom, číslam pasov a k ďalším dôležitým osobným údajom.

Do siete Starwood patria okrem iných značky Westin, Sheraton, Le Méridien, St. Regis a W Hotels. Koncern Marriott pozostáva z 83 ubytovacích kapacít na celom svete. Mnohé z nich pôsobia v tých najpríťažlivejších svetových turistických lokalitách.

Prvé signály o útoku hekerov na databázu Starwoodu sa objavili začiatkom septembra. Vedenie Marriottu do 19. novembra malo istotu, že sa útok hekerov vydaril. Okrem toho potvrdilo, že prvé nepovolené pokusy o preniknutie do databázy Starwoodu sa udiali v roku 2014. O nich varoval interný systém siete.

V piatok dostali informácie o krádeži údajov aj bývalí hostia hotelovej siete. Ubytovací koncern Marriott kúpil Starwood  v roku 2016 za 13,6 miliardy USD (11,97 miliardy eur). Nedostatočné zabezpečenie počítačovej siete sa pri transakcii neodhalilo. Informačný systém Starwoodu sa bude musieť prebudovať. Uviedol to portál nemeckého denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Futbalisti Brazílie postúpili do štvrťfinále MS v Katare. V osemfinálovom dueli zdolali reprezentantov Kórejskej republiky 4 : 1, keď všetky góly dosiahli už v prvom polčase. Brazília sa v boji o semifinále stretne s Chorvátskom. (tasr)

pred 4 hodinami

Rumunsko začalo dodávať plyn do Moldavska, ktoré v dôsledku vojny na Ukrajine zápasí s energetickou krízou. Plyn začal cez plynovod, ktorý spája mesto Jasi na severovýchode Rumunska s pohraničným moldavským mestom Ungheni, prúdiť cez víkend. (tasr)

pred 5 hodinami

Súhrn udalostí v pondelok 5. decembra:

pred 5 hodinami

Premiér Eduard Heger avizoval riešenie výdavkových limitov v rozpočte. Do zákona by sa podľa neho mala pridať klauzula, ktorá by hovorila, že v čase, keď sa neuplatňujú pravidlá Európskej únie na rozpočty členských štátov, nebudú platiť ani výdavkové limity na Slovensku. Tento krok je podľa neho predkonzultovaný s Európskou úniou. (tasr)

pred 6 hodinami

Futbalisti Chorvátska postúpili do štvrťfinále MS v Katare. Vicemajstri sveta zdolali Japonsko v jedenástkovom rozstrele 3 : 1, keď sa duel v riadnom hracom čase i po predĺžení skončil nerozhodne 1 : 1. Hrdinom Chorvátov bol brankár Dominik Livaković, ktorý zneškodnil tri pokusy súpera z bieleho bodu. (tasr)

pred 7 hodinami

Koaličná rada by sa mala dnes zaoberať aj novelou ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami z dielne Sme rodina. Podľa programu aktuálnej schôdze parlamentu by sa o návrhu mohlo rokovať v stredu. OĽaNO však podľa slov predsedu poslaneckého klubu Michala Šipoša trvá na svojom vete. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.