Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. 07. 2018, 13:38

Cyklistika-Tdf: UCI vykonala 2852 testov na mechanický doping, všetky negatívne

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) nezistila na Tour de France 2018 žiadny mechanický doping. Vykonali 2852 testov, vrátane 164 röntgenových prehliadok bicyklov.

"Potvrdzujeme, že sme vykonali dôsledné kontroly na odhalenie mechanického dopingu počas tohtoročnej Tour. Využívali sme magnetické skenovanie, röntgenové žiarenie a termálne zobrazenia počas celých troch týždňov súťaže. Všetky testy boli negatívne," citoval portál cyclingnews.com vyhlásenie UCI.
      

"Našim cieľom je odstrániť podozrenie verejnosti a dokázať, že cyklistika je dôveryhodný šport. Budeme na tom pracovať aj naďalej," uviedol prezident UCI David Lappartient.
 

Odporúčame

BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur

BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur

BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur. Stáť bude pri Debrecíne a zamestná vyše 1000 ľudí. Ročne by sa tam malo vyrobiť až 150.000 vozidiel so spaľovacím, hybridným a elektromotorom, uviedol v utorok nemecký koncern v Mníchove.

Opozícia chce pre situáciu v SAV zvolať mimoriadny školský výbor

Opozícia chce pre situáciu v SAV zvolať mimoriadny školský výbor

Opoziční poslanci z hnutia OĽaNO Veronika Remišová a Miroslav Sopko, ale aj Branislav Gröhling zo strany SaS chcú zvolať mimoriadne zasadnutie Výboru Národnej rady (NR) SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Dôvodom je situácia v Slovenskej akadémii vied (SAV). Počas utorkovej tlačovej konferencie podpredsedníčka školského výboru Remišová informovala, že opoziční poslanci začnú so zbieraním podpisov na jeho mimoriadne zvolanie.