29. júl 2018

Volejbalisti prehrali v druhom prípravnom zápase s Kamerunom 1:3

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v sobotu v druhom z dvojice neoficiálnych medzištátnych zápasov v Poprade s Kamerunom 1:3.

Africký účastník septembrových MS vrátil pod Tatrami domácim rovnakú prehru z piatka. Slováci, ktorí sa pripravujú na blížiacu sa kvalifikáciu ME, tak nedali víťazný darček trénerovi Andrejovi Kravárikovi, ktorý v sobotu oslávil 47. narodeniny.

Do hry v sobotu vôbec nezasiahol prvý univerzál Peter Michalovič, len v prvom sete hral smečiar Matej Paták a necelé dve dejstvá odohral kapitán Emanuel Kohút. Rovnako ako v piatok nehral pre črevnú virózu ďalší smečiar Tomáš Kriško. Kamerun viedol 2:0 na sety, Slováci síce znížili, ale posledný set opäť vyšiel Afričanom, ktorí sa pred MS predstavia ešte v Poľsku.

Slováci pokračujú v hernej príprave na kvalifikáciu ME na budúci týždeň, keď nastúpia v troch prípravných dueloch v estónskom Rakvere proti domácemu výberu (2.-4. august). V generálke na kvalifikáciu privítajú v Nitre dvakrát Rakúsko (10. a 11. augusta). Boje o postup na budúcoročné ME začnú Slováci v polovici augusta.

Ako favoriti C-skupiny vstúpia do kvalifikácie v stredu 15. augusta v Nitre zápasom proti Islanďanom (18.00 h), o štyri dni sa predstavia v čiernohorskom meste Bar (20.15 h), nasledovať budú dva duely proti Moldavsku - 22. augusta v Nitre (18.00 h) a o štyri dni neskôr v Kišiňove (16.00 h SELČ). V úvode januára slovenských volejbalistov ešte čaká domáci zápas proti Čiernej Hore (5. alebo 6. januára) a stretnutie na Islande (9. januára).

Slováci nechýbali na záverečnom turnaji ME nepretržite od roku 2007. Na šampionát preniknú víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok.

Odporúčame

SaS chce spojiť voľbu prezidenta a eurovoľby do jedného termínu

Umožniť konanie sa prvého alebo druhého kola volieb prezidenta SR s voľbami do Európskeho parlamentu (EP) v jeden deň v rovnakom čase a prostredníctvom spoločných volebných komisií, to je cieľom návrhu novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva od poslancov SaS Martina Klusa a Milana Laurenčíka.