Vláda absolvuje dvojdňové výjazdové rokovanie vo Fiľakove a Veľkom Krtíši

Vláda SR absolvuje ďalší dvojdňový výjazd do najmenej rozvinutých regiónov. Mieri na juh stredného Slovenska, v stredu zasadne vo Fiľakove, vo štvrtok vo Veľkom Krtíši.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Pre okresy Lučenec a Poltár vláda uvoľnila po jednom milióne eur. Schválené akčné plány predpokladajú, že by do roku 2020 malo v prvom uvedenom okrese vzniknúť 1440 pracovných miest, v druhom 750. Ku koncu apríla predstavovala miera nezamestnanosti v okrese Lučenec 9,11 percenta, v Poltári bol podiel nezamestnaných 10,96 percenta. Akčné plány z roku 2016 predpokladajú pre oba okresy regionálne príspevky vo výške 4,3 a 2,8 milióna eur.

V budove Mestského úradu vo Fiľakove sa ministri zídu popoludní, naplánované je tu aj stretnutie s primátormi a starostami regiónu. Dotácie, o ktorých bude vláda rozhodovať, pôjdu do miest v regióne a desiatok obcí.

Najväčšiu sumu – 320.000 eur získa mesto Poltár, väčšina z toho (200.000 eur) pôjde na rekonštrukciu tribún na mestskom futbalovom štadióne a rekonštrukciu domova dôchodcov (115.000 eur). Fiľakovo dostane 150.000 eur na rekonštrukciu dvoch materských škôlok a vybudovanie multifunkčného ihriska. Lučenec môže podľa vládneho materiálu rátať so sumou 135.000 eur na rekonštrukciu miestnej cesty a verejných priestranstiev.

So šnúrou výjazdových rokovaní v tomto roku začala vláda 26. februára, v tento deň navštívila okres Rimavská Sobota. Prerušila ich vládna kríza, ktorá prepukla po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Zrekonštruovaný vládny kabinet už pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD) prišiel 4. apríla do okresu Sabinov, 5. apríla ministri rokovali v Prakovciach v Gelnickom okrese. Ďalší dvojdňový výjazd sa uskutočnil o mesiac – 3. mája vláda zasadla v okrese Vranov nad Topľou, 4. mája v okrese Trebišov.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Fiľakovo
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť