Puigdemont ostane vo väzbe až do skončenia vydávacieho procesu

Nemecký súd v pondelok rozhodol, že bývalý katalánsky premiér Carles Puigdemont ostane vo väzbe až do skončenia procesu, v ktorom sa rozhoduje o jeho prípadnom vydaní do Španielska.
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
Puigdemont ostane vo väzbe až do skončenia vydávacieho procesu
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Poľské a spojenecké stíhačky opäť vzlietli pre ruské útoky na západe Ukrajiny

Návrh zákona nariaďujúci zverejnenie Epsteinových spisov schválil aj Senát

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Uviedol to Georg Güntge, prokurátor spolkovej krajiny Šlezvicko-Holštajnsko, ktorého citovala agentúra AP. 

Güntge ďalej povedal, že súd v meste Neumünster v pondelok oficiálne určil Puigdemontovu totožnosť a zároveň si vypočul argumenty jeho advokáta, ktorý sa odvolával na právne nedostatky v žiadosti Španielska o vydanie.

Güntge povedal, že sudca argumenty zamietol, opätovne sa však môžu nastoliť v priebehu extradičného procesu, ktorý sa už oficiálne začal. 

Puigdemont bol zadržaný v nedeľu krátko predpoludním v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko na základe európskeho zatykača, keď po diaľnici A7 vstúpil z Dánska na územie Nemecka.

Španielsky najvyšší súd v Madride totiž v piatok rozhodol o opätovnom vydaní európskeho zatýkacieho rozkazu na Puigdemonta a šiestich ďalších katalánskych politikov, ktorí sa zdržiavajú v zahraničí.

V prípade, že by sa Puigdemont vrátil do Španielska, hrozilo by mu najmenej 25-ročné väzenie za trestné činy, ktorých sa mal dopustiť svojím podielom na organizovaní vlaňajšieho referenda o osamostatnení Katalánska.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Španielsko Nemecko Carles Puigdemont i Casamajó Šlezvicko-Holštajnsko
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 49 minútami

Počasie: Slnečno, neskôr popoludní miestami pribúdanie oblačnosti. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na severe miestami okolo 2 stupňov. (shmú)

pred 10 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť