Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. február 2018

Nemecké úrady preskúmajú kúpu takmer 10-% podielu v Daimleri čínskou firmou

Nemecké regulačné úrady preskúmajú akvizíciu takmer 10-% podielu v automobilovom koncerne Daimler čínskou spoločnosťou Zhejiang Geely.

Uviedla to v utorok kancelárka Angela Merkelová, podľa ktorej sa zdá, že nedošlo k žiadnemu porušeniu pravidiel.

Kancelária novinárom v Berlíne povedala, že Nemecko "je otvorené voči svojim obchodným partnerom a na prvý pohľad nebadať žiadne porušenie pravidiel". Poznamenala, že vláda nebola zapojená do transakcie a pripomenula, že Daimler má ďalších zahraničných investorov.

Merkelová dodala, že jej cieľom je zabezpečiť, aby nemecký automobilový priemysel bol naďalej silný, udržal si životaschopnosť a poskytoval pracovné miesta.

Predseda predstavenstva čínskej automobilky Geely Li Šu-fu v piatok (23.2.) oznámil, že táto spoločnosť kúpila 9,7-% podiel v koncerne Daimler a stala sa jeho najväčším jednotlivým akcionárom. Geely tak získal prístup k technológii Mercedes-Benz, čo v Nemecku vyvolalo obavy.

Inzercia

Odporúčame

Českú spolupracovníčku Jána Kuciaka stráži polícia

Českú spolupracovníčku Jána Kuciaka stráži polícia

Česká súvislosť s násilnou smrťou 27-ročného slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny má stelesnenie v osobe investigatívnej novinárky a zakladateľky Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku Pavly Holcovej.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.