Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. február 2018

Pre vraždu novinára sa na GP schádza Čižnár, Kaliňák, Gašpar, Šafárik a Fico

Pre vraždu novinára Jána Kuciaka sa v pondelok napoludnie na Generálnej prokuratúre SR mimoriadne zídu šéf prokuratúry Jaromír Čižnár, minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), policajný prezident Tibor Gašpar a riaditeľ Slovenskej informačnej služby Anton Šafárik. Na stretnutí bude aj premiér Robert Fico (Smer-SD). Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Policajný prezident Tibor Gašpar informoval, že strelné poranenia hrudníka, resp. hlavy, boli pravdepodobne príčinou smrti investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky. Na pondelkovom brífingu tiež uviedol, že čas smrti sa predpokladá niekedy od štvrtka (22.2.) do nedele (25.2.). Pravdepodobne to bola dvojnásobná úkladná vražda, ktorej motív mal súvisieť s prácou novinára.

Inzercia

Odporúčame

Potraviny nikde v EÚ nedražejú tak rýchlo ako na Slovensku

Potraviny nikde v EÚ nedražejú tak rýchlo ako na Slovensku

Na Slovensku si spotrebitelia v januári 2018 priplatili za potraviny a nealkoholické nápoje medziročne viac o 6,8 %. Jedná sa tak o najvýraznejšie zdražovanie v rámci celej EÚ, a to už tretí mesiac po sebe. Najviac si pritom Slováci priplácajú za vajcia a maslo. Naopak, aj v úvode roka 2018 sa na pultoch v obchodoch predával lacnejší cukor. Vyplýva to z aktuálnej analýzy Slovenského farmárskeho družstva (SFD), vypracovanej na základe údajov Eurostatu.