Nór Boe víťazom pretekov s hromadným štartom v Rupholdingu

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe zvíťazil v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom 5. kola Svetového pohára.

V nemeckom Ruhpoldingu na 15 km trati na neho s odstupom 4,5 sekundy nestačil vedúci muž priebežného hodnotenia SP Martin Fourcade, ďalší Francúz Antonin Guigonnat stratil na treťom mieste na víťaza 8,4 s.

Pre M. Fourcada vznikla šanca piatykrát za sebou zvíťaziť a natiahnuť šnúru pódiových vystúpení v sezóne už na 12, keď ani raz medzi trojicou najlepších nechýbal. Opäť začal perfektne, rovnako ako jeho najväčší súper J. T. Boe s čistou streľbou v polohe ležmo. Naopak, tri netrafené terče v podstate zmarili ambície Rusa Šipulina i Čecha Moravca. V druhej streľbe ležmo sa nič významné neudialo, Francúz i Nór zostali na čele a do rozpätia desiatich sekúnd sa zmestilo 12 biatlonistov.

V druhej polovici pretekov už M. Fourcade zvýšil bežecké tempo a pole sa dosť roztrhalo. Francúz však netrafil v tretej streleckej položke tretí i piaty terč, klesol na 15. priečku (+42,5) a J. T. Boe sa dostal do trháku. V záverečnej streľbe síce minul štvrtý terč, no najbližší prenasledovatelia za ním Nemec Schempp i T. Boe rovnako. K dobru mu zostalo 8,8 sekundy a tie už nepremárnil. V sezóne vo svojich 24 rokoch dosiahol šieste víťazstvo, 19. v kariére. Obdivuhodným spôsobom sa napokon na stupne prepracoval aj M. Fourcade a sériu pódiových umiestení túto zimu neprerušil. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo