Sagan v poslednej etape BinckBank Tour štvrtý, celkovo skončil siedmy

Belgický cyklista Jasper Stuyven z tímu Trek-Segafredo sa stal víťazom nedeľňajšej poslednej 7. etapy pretekov BinckBank Tour.

Domáci jazdec sa presadil po úspešnom úniku v úplnom závere. Slovák Peter Sagan prišiel do cieľa 186,3-kilometrového úseku z Essenu do Geraardsbergenu na štvrtej pozícii. 

Od začiatku etapy nasadili cyklisti vysoké tempo, k úniku prišlo však až po štyridsiatich kilometroch, keď sa vytvorila na čele sedemčlenná skupinka. Z balíka sa neskôr pridali aj dvaja jazdci tímu Sport Vlaanderen-Baloise Jonas Rickaert a Preben Van Hecke. Pelotón kontroloval situáciu, na jeho čele sa striedali tímy Sunweb a Bora-Hansgrohe. 

K výraznejším zmenám prišlo už po prvom stúpaní na Muur, z vedúcej skupinky zostala vpredu už len dvojica Tony Martin (Kaťuša-Alpecin) a Elia Viviani (Sky). Za nimi sa vytvorila skupinka štyroch cyklistov, ktorá sa k nim potom pridala. Pelotón zrýchľoval s blížiacim sa cieľom, v druhom stúpaní na Muur sa jednotlivé skupinky spojili. Tento moment využil Sagan, na čele s ním bola ďalšia približne desiatka. Súperiť sa začalo okolo dvadsať kilometrov pred páskou, viacerí sa pokúšali o rozhodujúci únik. 

Sagana opäť neminuli technické problémy, tentoraz sa však trinásť kilometrov pred finišom rýchlo dočkal výpomoci od tímu. Čelo pretekov si takticky strážilo pokusy o únik, preto sa zdalo, že sa o víťazovi rozhodne až v dojazdových metroch. Všetkým však vypálil rybník Stuyven, ktorého útok znamenal etapový triumf. Sagan doplatil na váhanie súperov v skupine, do cieľa prišiel na štvrtom mieste. 

"Na preteky sme prišli s tým, že budem bojovať o celkové poradie a Edward Theuns sa zameria na špurty. Dopomohol som mu k jednému etapovému víťazstvu, potom ma tím chránil, aby som sa presadil v celkovom poradí. Dopadlo to napokon veľmi dobre. Celkovo išlo o perfektný týždeň, ako tím sme fungovali dobre. Na záver som chcel zabojovať o etapový triumf a zlepšiť svoje umiestnenie. Som veľmi rád, že sa mi podarili obe veci," uviedol Stuyven.  

Holanďan Tom Dumoulin sa tešil celkovo, tretím miestom v etape si zabezpečil prvenstvo na BinckBank Tour, keď zvíťazil s náskokom 17 sekúnd pred Belgičanom Timom Wellensom. Sagan obsadil na podujatí v Holandsku a Belgicku s odstupom 1:53 minúty siedmu pozíciu.

"Mali sme lepšie počasie, nie ako v sobotu. Vo finále som to mal náročné, pretože každý sa pozeral na mňa. Som však v poriadku, nespadol som, čo je najdôležitejšie. V sobotu sa stala chyba s neutrálnou pomocou. Nie je dobré, ak v technických úsekoch chýba neutrálna pomoc. V tomto smere je čo zlepšovať, ale som spokojný s mojimi výkonmi po Okolo Poľska. Boli to dva intenzívne týždne a už sa teším na Quebec a Montreal," zhodnotil dvojnásobný majster sveta čakajúci na jubilejný stý úspech v profesionálnej kariére svoje účinkovanie pre špecializovaný portál cycling-info.sk.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo