Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. 02. 2017, 15:57

Olomoucké arcibiskupstvo podniká, otvorilo reštauráciu s pizzeriou

Po reštitúcii cirkevného majetku a odluke cirkvi od štátu si Olomoucké arcibiskupstvo musí hľadať nové zdroje financovania a zarábať na svoju činnosť.

Skúša to aj reštauráciou s pizzeriou, ktorú nedávno otvorilo v Olomouci.

Dominantou reštaurácie U Kristýna je takmer dvojtonová pec na pizzu. „Po častiach nám ju priviezla talianska firma. Jej pracovník ju postavil až u nás. Pizzu pripravujeme priamo pred hosťami,“ uviedol Josef Capík, ktorý má na starosti marketing cirkevného podniku.

Jiří Gračka, hovorca arcibiskupstva dodáva, že reštaurácia má 60 stoličiek a konferenčnú miestnosť pre 40 účastníkov. V letných mesiacoch sa bude dať sedieť aj vonku v dvorovom trakte.

Tajomník arcibiskupstva Petr Gatnar zdôraznil, že práve reštaurácia je ďalšou možnosťou, ako získať príjmy na financovanie jeho činnosti.

Pocit, že človek sedí v cirkevnej reštaurácii, znásobí aj pohľad na nápojový lístok. Sú na ňom aj vína z kroměřížskej arcibiskupskej pivnice. Kuchári pracujú so surovinami z Talianska, ako aj od miestnych dodávateľov.

Takmer mesiac mali v reštaurácii školiteľov zo známej talianskej kuchárskej školy Nazionale Italiana Pizzaioli – N. I. P. food.

Chod podniku zabezpečuje deväť stálych zamestnancov. Sú medzi nimi Taliani i Česi.

Odporúčame