Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. február 2017

General Motors ubezpečil Opel, že zostane nezávislý

Generálna riaditeľka amerického koncernu General Motors (GM) Mary Barraová ubezpečila nemeckú automobilku Opel, ktorú GM vlastní, že zostane nezávislá aj po prípadnom predaji francúzskej skupine PSA.

Uviedol to nemecký mesačník Manager Magazin s odvolaním sa na zdroje blízke rokovaniam medzi GM a PSA.

Barraová podľa časopisu povedala, že šéf francúzskej skupiny PSA Carlos Tavares plánuje po prípadnej akvizícii Opela ponechať jeho terajšie vedenie na čele s generálnym riaditeľom Karlom-Thomasom Neumannom.

GM a PSA v utorok 14. februára potvrdili fámy, že spolu rokujú a výsledkom by mohlo byť prevzatie európskej divízie GM skupinou PSA. Tento krok môže otriasť globálnym automobilovým priemyslom.

Nemenovaný nemecký minister zase vo štvrtok (16.2.) naznačil, že k akvizícii zrejme dôjde.

Do európskej divízie GM patrí aj britská automobilka Vauxhall. Jej osud tak zaujíma vládu v Londýne, ktorá sa obáva straty pracovných miest.

Britský minister pre podnikanie a energetiku Greg Clark sa preto vo štvrtok rozprával najprv s prezidentom GM Danom Ammanom, potom odcestoval do Francúzska na stretnutie s predstaviteľmi PSA a francúzskymi politikmi. Diskutovali o ich plánoch s európskou divíziou GM. A podľa Británie vedenie PSA má v pláne stavať na sile a úspechu značky Vauxhall, ak sa im podarí kúpiť materskú spoločnosť Opel. Vauxhall zamestnáva 4500 ľudí v závodoch Ellesmere a Luton.

Správy o predaji európskych prevádzok GM vyvolali poplach nielen v Británii, ale aj v Nemecku, ktoré sa tiež obáva straty pracovných miest po prevzatí automobilky Opel francúzskym konkurentom PSA.
 

Inzercia

Odporúčame

Český premiér Sobotka už nie je proti vláde s komunistami

Český premiér Sobotka už nie je proti vláde s komunistami

Český premiér Bohuslav Sobotka v dnes zverejnenom rozhovore pre denník Hospodářské noviny (HN) vyhlásil, že jeho Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) je v prípade víťazstva v októbrových parlamentných voľbách ochotná vytvoriť vládu s komunistickou stranou.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.