Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2017

Ukrajina tvrdí, že Rusi strieľali na jej vojenské lietadlo

Ukrajina tvrdí, že Rusi strieľali na jej vojenské transportné lietadlo typu An-26. Rusko označilo toto tvrdenie za lož a prelety ukrajinského stroja za provokáciu.

Podľa agentúry UNIAN tlačový tajomník ukrajinského prezidenta Sviatoslav Ceholko uviedol, že stroj An-26 bol dnes na výcvikovom lete nad čiernomorskou výlučnou ekonomickou zónou Ukrajiny, v oblasti odeského ložiska zemného plynu, keď došlo k incidentu.

Ukrajinský minister obrany Stepan Poltorak oznámil, že Rusi na lietadlo strieľali. Podľa jeho slov bol po pristátí zistený trojcentimetrový priestrel na stroji.

"Transportné lietadlo An-26 patriace námorným silám Ukrajiny, bolo terčom útoku z ručných zbraní z ťažobných veží, ktoré predtým obsadila Ruská federácia," uviedol Poltorak.

Posádka lietala podľa neho zaregistrovala aj ruskú radarovú stanicu v aktívnom režime, ktorá sa zvyčajne používa na navádzanie rakiet systémov protivzdušnej obrany.

Hovorca ruskej Čiernomorskej flotily zasa uviedol, že ukrajinský Antonov podnikol dva provokatívne prelety v extrémne nízkej výške blízko ruských ťažobných veží Tavrida a Krym-1 v Čiernom mori. Ochranka podľa neho na stroj nestrieľala, ale vyslala svetelné signály zo signálnej pištole, aby zabránila kolízii lietadla s ťažobnou vežou.

"Všetky vyhlásenia ukrajinskej strany, že na lietadlo An-26 sa strieľalo, sú absolútnou lžou," dodal hovorca.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.