Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. január 2017

Pápež František opakovane volal chorému kardinálovi Vlkovi

Pápež sa najskôr nedovolal, no zanechal v odkazovej schránke slová: "Milý kardinál Vlk, tu je pápež František, volám, aby som Vás pozdravil a ubezpečil Vás, že sa modlím za Vaše zdravie. Veľké objatie! Nech Vám Pán Boh požehná!"

Pápež František opakovane volal chorému kardinálovi Vlkovi

Českému kardinálovi Miloslavovi Vlkovi, ktorému diagnostikovali rakovinu pľúc s metastázami do kostí, opakovane telefonoval pápež František.

Ako vyplýva z informácií, ktorý Vlk zverejnil na stránke kardinal.cz, hlava katolíckej cirkvi sa najskôr nedovolala, no zanechala v odkazovej schránke slová: "Milý kardinál Vlk, tu je pápež František, volám, aby som Vás pozdravil a ubezpečil Vás, že sa modlím za Vaše zdravie. Veľké objatie! Nech Vám Pán Boh požehná!".

Kardinál Vlk obratom zatelefonoval do Vatikánu a požiadal pápežovho tajomníka, aby vyjadril hlave katolíckej cirkvi jeho poďakovanie.

Pápež František sa následne ani na druhý pokus nedovolal, pretože kardinál Vlk mal iný hovor. Podarilo sa to až na tretíkrát.

Inzercia

Pápež sa pri tejto príležitosti informoval, ako je na tom kardinál, ktorý mu vyjadril hlbokú vďaku za jeho lásku.

"Vedel som, že ste chorý, preto som volal," povedal pápež. Český kardinál v reakcii potvrdil, že má nádor a teraz sa bude rozhodovať o forme liečby a o tom, aká je perspektíva. Súčasne pripomenul, že je pripravený odísť alebo zostať, čo vyvolalo veľkú vlnu solidarity, jednoty, lásky a modlitieb.

Pápež zdôraznil, že je kardinálovi nablízku a modlí sa zaňho.

Kardinál Vlk, ktorý našiel útočisko na fare v Prahe-Karlíne, informoval, že dostáva stovky esemesiek. I keď pôvodne chcel na každú aspoň stručne reagovať, dospel k záveru, že to pri takom počte správ plných prejavov solidarity a povzbudenia nie je fyzicky zvládnuteľné.

Foto - facebook.com/MiloslavKardinalVlk

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.