Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. január 2017

Velez-Zuzulová piata v nočnom slalome, triumf Hansdotterovej

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová obsadila piate miesto v nočnom slalome Svetového pohára.

V rakúskom Flachau zaostala o 1,79 s za víťaznou Švédkou Fridou Hansdotterovou. Petra Vlhová po sľubných medzičasoch nedokončila 1. kolo, keď doplatila na špicara.

Hansdotterová predstihla o 58 stotín Nórku Ninu Lösethovú a slávila šiesty triumf v SP. Na treťom mieste skončili zhodne so stratou 78 stotín Švajčiarka Wendy Holdenerová a Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si upevnila vedenie v celkovom poradí SP i priebežnej klasifikácii slalomu.

Dvadsaťjedenročná Vlhová sa vydala na trať ako prvá a na dvoch tretinách trate stanovila parametre, ktoré neskôr na oboch medzičasoch tesne prekonala len po 1. kole najrýchlejšia Hansdotterová. Obe pretekárky mali problém na predposlednom zlome, lenže slovenskej lyžiarke nevyšiel už nájazd na plošine a pod vlnou vošla príliš priamo do žrde.

"Problém nastal v prechodovej bráne, chcela som ju prejsť viac vrchom, ale v tej druhej bráne mi chytilo lyžu. Takže som chytila špicara. Tie hrany sú rovnaké, ja som neriešila, ktorá je ľahšia a ktorá ťažšia, chcela som ísť naplno. Išla som na víťazstvo, minimálne pódium bol môj cieľ a išlo sa mi veľmi dobre. Nedá sa nič robiť...," referovala v cieli sklamaná Vlhová.

Velez-Zuzulová vyšla zo štartovej búdky ako päťka a v hornej časti akoby trochu chýbal jej chorobou trápenému telu esprit. V ďalšej fáze však 32-ročná rutinérka chytila výborný rytmus a na tomto úseku boli od nej rýchlejšie iba Hansdotterová a Vlhová. V dlhočiznom slalome potom už nedokázala tempo úplne udržať a celkovo na vedúcu pretekárku stratila 1,15 s. V priebežnom poradí figurovala na štvrtom mieste tesne pred superfavoritkuu Mikaelou Shiffrinovou, Američanka sťaby zaspala, išla bez dôrazu a už po dvoch tretinách stratila sekundu a 13 stotín, celkovo potom 1,38 s.    

V druhom kole vsadila Shiffrinová všetko na jednu kartu a vďaka riskantnej jazde sa dostala jasne na čelo o 1,24 s pred dovtedy vedúcu Rakúšanku Katharinu Truppeovú. Velez-Zuzulová sa v druhej jazde nevyhla zaváhaniam, v dolnej čast trate stratila rytmus a v cieli zaostala za Shiffrinovou o vyše sekundu.
 

Inzercia

Odporúčame