Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. december 2016

Islamská nadácia na Slovensku odmieta všetky formy extrémizmu

"Tieto hanebnosti majú jediný cieľ – šíriť strach, chaos a poštvať ľudí proti sebe," tvrdí nadácia v reakcii na udalosti v Berlíne a Zürichu.

Islamská nadácia na Slovensku so znepokojením sleduje tragické udalosti v západnej Európe, ktoré sa usilujú narušiť pokojné spolužitie jej obyvateľov. Posledným príkladom sú útoky, ktoré sa odohrali v pondelok (19. 12.) v Berlíne a v Zürichu. Islamská nadácia na Slovensku to včera uviedla na svojej internetovej stránke.

"Tieto hanebnosti majú jediný cieľ – šíriť strach, chaos a poštvať ľudí proti sebe. Veľké obavy v nás vzbudzuje i to, ako k týmto snahám pristupujú niektoré politické a spoločenské elity v európskych krajinách. Namiesto volania po jednote podporujú prejavy vzájomného podozrievania a nenávisti," informovala Islamská nadácia na Slovensku.

Nadácia opätovne deklaruje, že stojí na strane tých hlasov v spoločnosti, ktoré volajú po občianskej a spoločenskej jednote a odmietajú všetky formy extrémizmu. "Jednotlivci a zoskupenia, ktoré sa snažia narušiť priateľské spolužitie v Európe, sú nepriateľmi nás všetkých," uzavrela. 

Zároveň vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí útokov v Berlíne a Zürichu, pričom si želá čo najrýchlejšie uzdravenie zranených a potrestanie vinníkov.

Vodič nákladného auta v pondelok večer vošiel na preplnené vianočné trhy na západe nemeckej metropoly Berlín, pričom usmrtil najmenej deväť osôb a okolo 50 zranil.

Vo švajčiarskom Zürichu asi 30-ročný muž taktiež v pondelok v podvečerných hodinách vnikol do tamojšieho islamského modlitebného centra neďaleko miestnej hlavnej železničnej stanice a začal strieľať na prítomných. Bilancia útoku, ktorého prípadné teroristické pozadie je predmetom vyšetrovania, predstavuje troch zranených vo veku 30, 35 a 56 rokov, pričom, najstarší a najmladší z trojice utrpeli ťažké, a tretí poškodený stredne ťažké zranenia. Útočník by podľa švajčiarskej polície mal byť mŕtvy. Potvrdila, že telo, ktoré sa našlo neďaleko miesta útoku, je jeho.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.