Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. december 2016, 13:45

Lyžiar Andreas Žampa tretíkrát v kariére bodoval vo Svetovom pohári

V klasickom obrovskom slalome v talianskej Alta Badii skončil 26. so stratou 5,47 s na Rakúšana Marcela Hirschera. Do hodnotenia prestížneho seriálu si pripísal ďalších päť bodov. Jeho brat Adam Žampa napokon v pretekoch neštartoval.

Hirscher zvíťazil v Alta Badii štvrtýkrát za sebou. Francúza Mathieua Faivreho predstihol o 71 stotín a vďaka 41. triumfu v SP si upevnil vedenie v celkovom poradí. Tretí skončil na radosť talianskych fanúšikov Florian Eisath (+1,10), ktorý zaznamenal v Južnom Tirolsku vôbec prvé pódiové umiestnenie.

Andreas Žampa bodoval v druhom obráku za sebou. Pred ôsmimi dňami vo Francúzskom Val d'Isere dosiahol vďaka 22. priečke životný úspech, V Alta Badii na technicky náročnej trati bol po 1. kole  29. s mankom 2,97 na Hirschera. V druhom kole sa vydal na svah Gran Risa ako prvý a vo výsledkovej listine sa posunul o tri pozície..

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

V utorok od 9.00 h sa má začať mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej chce opozícia vysloviť nedôveru ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi. Vyplýva to z návrhu programu schôdze zverejneného na webe NR SR. Návrh na odvolanie podal Smer-SD, podpísali sa podeň aj niektorí nezaradení poslanci. (tasr)

pred 6 hodinami

Najvyšší súd sa bude v pondelok zaoberať obvineným riaditeľom Úradu inšpekčnej služby Adriánom Szabóom, ktorého 5. júna Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) nezobral do väzby. Senát sa bude zaoberať sťažnosťou prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči rozhodnutiu ŠTS. Sudca pre prípravné konanie ŠTS Szabóa nezobral do väzby pre neexistenciu formálnych dôvodov väzby obvineného. Rozhodnutie nebolo právoplatné. (tasr)