Španielsko je v semifinále, rozhodol Merino
Foto: TASR/AP
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Futbalisti Španielska zdolali Belgicko 2:1 a postúpili do semifinále MS. Rozhodujúci gól strelil v 88. minúte striedajúci Mikel Merino. V semifinále sa stretnú s Francúzskom.

--------------- Koniec flashky ---------------

Úradujúcich majstrov Európy poslal v 30. minúte do vedenia Fabian Ruiz, ešte pred zmenou strán vyrovnal Charles De Ketelaere. O víťazstve napokon rozhodol žolík Merino, ktorý v osemfinále zariadil triumf Španielska nad Portugalskom 1:0. Belgičanom chýbal kapitán a jeden z kľúčových hráčov Youri Tielemans, ktorý utrpel zranenie počas predzápasovej rozcvičky. V druhom polčase musel zísť pre zdravotné problémy z trávnika aj brankár Thibaut Courtois.

Španieli v semifinále narazia na Francúzov, ktorí zdolali posledného afrického zástupcu na turnaji Maroko 2:0. Duel sa odohrá v utorok 14. júla o 21.00 h SELČ v Arlingtone.

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 5 hodinami

Súhrn udalostí v piatok 10. júla 2026:

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť