TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Rusko sa chystá na Ukrajine zaútočiť na miesta, kde sa prijímajú kľúčové rozhodnutia o riadení štátu alebo armády, informoval francúzsky denník Le Monde. Prezident informoval, že ukrajinská vojenská rozviedka získala dokumenty, z ktorých vyplýva, že Moskva pripravuje nové raketové a dronové útoky proti Ukrajine. 

--------------- Koniec flashky ---------------

Ich cieľom majú byť najmä tzv. centrá rozhodovania.

„Medzi cieľmi je približne 20 politických centier, ako aj vojenské zariadenia,“ napísal Zelenskyj v príspevku na platforme Telegram po stretnutí s predstaviteľmi generálneho štábu ozbrojených síl, vojenskej rozviedky, zahraničnej rozviedky a Bezpečnostnej služby Ukrajiny (SBU).

Zelenského správa je na Telegrame doplnená o satelitné snímky, ktoré ukrajinské spravodajské služby získali z ruských vojenských zdrojov. Podľa denníka Ukrajinska pravda obsahujú súradnice a údaje o viacerých lokalitách – okrem iného o prezidentskej kancelárii, jeho rezidencii a chránených podzemných zariadeniach v centre Kyjeva. Snímky sú podľa denníka datované 6. májom.

V súvislosti so Zelenského tvrdeniami predseda výboru Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti a líder ruských nacionalistov Leonid Sluckij vyhlásil, že ukrajinský prezident sa takto snaží odvrátiť pozornosť od korupčného škandálu, v ktorom figuruje aj bývalý šéf jeho kancelárie Andrij Jermak. Sluckij podľa agentúry TASS zároveň varoval, že Zelenskyj sa môže snažiť aj vytvoriť pôdu na ďalšiu „teroristickú provokáciu, možno nielen proti Rusku“.

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 11 minútami

V Kamenici nad Hronom zaznamenali v utorok nový absolútny teplotný rekord. V obci v okrese Nové Zámky namerali 41,3 stupňa Celzia, informoval hovorca Slovenského hydrometeorologického ústavu Ivan Garčár. (tasr)

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť