Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. november 2016

Martin Koči vicemajstrom sveta v rely JWRC

Druhé miesto je najvyššie umiestnenie slovenského pretekára v MS vypísaných svetovou automobilovou federáciou FIA.

Slovenský automobilový pretekár Martin Koči sa stal juniorským vicemajstrom sveta v rely JWRC 2016. Spoločne s českým navigátorom Lukášom Kostkom sa stali víťazmi klasifikácie Rely Wales, ktorá bola poslednou v rámci šesťdielneho seriálu MS juniorov. Juniorským šampiónom sa stal Talian Simone Tempestini.

Koči sa skvelým výsledkom postaral o historický zápis, keďže druhé miesto je najvyššie umiestnenie slovenského pretekára v MS vypísaných svetovou automobilovou federáciou FIA. Dvadsaťtriročný pretekár sa do juniorského šampionátu vrátil po ročnej prestávke, pred ktorou obsadil v sezóne 2014 celkové 3. miesto v JWRC.

Slovensko-česká posádka tímu Styllex motorsport Košice si na Citroëne DS3 R3T poradila s traťou aj napriek daždu, blatu a hmle. Koči s Kostkom mali až jedenásť najrýchlejších časov z 22. meraných úsekov a v poradí juniorov jednoznačne zvíťazili. Pre Kočiho je to druhé víťazstvo v MS FIA. Prvé dosiahol v roku 2014 na Rely Fínska.

Konečné poradie JWRC 2016: 1. S. Tempestini (Tal.) 123 bodov, 2. Martin KOČI (SR) 82, 3. V. Dubert (Franc.) 64, 4. O. Veiby (Nór.) 62, 5. T. Folb (Franc.) 58.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.