Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. október 2016

Apple predal v 4. kvartáli menej iPhonov, jeho tržby a zisk klesli

Americká spoločnosť Apple zaznamenala pokles tržieb z predaja iPhonov v poslednom kvartáli svojho obchodného roka, ktorý sa skončil 24. septembra 2016.

Informovali o tom agentúry Reuters, DPA a Bloomberg.

Firma predala v uplynulom 4. štvrťroku 45,5 milióna iPhonov za priemernú cenu 618,72 USD (569,09 eura). Tá však bola nižšia ako 670 USD v rovnakom období vlani a zaostala aj za odhadmi analytikov, ktorí očakávali priemernú cenu iPhonov na úrovni 625 USD.

Počet predaných telefónov mierne prekročil odhady expertov, ktorí predpovedali, že dosiahne 45 miliónov, ale je o 5 % nižší ako v rovnakom období minulého roka.

Tržby koncernu preto klesli, a to o 9 % na 46,9 miliardy USD (38,52 miliardy eur). A jeho čistý zisk sa znížil o 19 % na 9 miliárd USD, čo predstavuje 1,67 USD na akciu.

Analytici, ktorých oslovila agentúra Reuters, Applu predpovedali tržby 51,5 miliardy USD a zisk 11,1 miliardy USD.

Tržby zo zahraničia sa podieľali 62 % na celkovom obrate Apple, pričom tržby v Číne, ktorá patrí medzi kľúčové trhy koncernu, klesli o 30 % na 8,8 miliardy USD.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.