Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. október 2016

Pri výbuchu v tureckom letovisku Antalya sa zranilo 10-12 ľudí

Parkoviskom pri miestnej pobočke obchodno-priemyselnej komory v stredomorskom letovisku Antalya na juhu Turecka otriasol dnes ráno výbuch.

Zranenia utrpelo 10-12 osôb, ale nie sú v ohrození života, informoval podľa agentúry Reuters primátor mesta Menderes Türel.

Príčina výbuchu, ku ktorému došlo vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od letiska, nebola bezprostredne známa. Podľa agentúry AP však Türel pripustil, že výbuch nemusel byť dôsledkom teroristického útoku, ale nehody - napríklad explózie vnútri auta poháňaného skvapalneným plynom.

Reuters pripomenul, že v auguste zasiahli obchodnú zónu v tomto prímorskom letovisku dve rakety, ktoré nikoho nezranili. K augustovému útoku sa nikto neprihlásil, ale podobné akcie už v minulosti spáchali kurdskí či krajne ľavicoví militanti.

Turecké televízie medzičasom odvysielali zábery z miesta výbuchu, nad ktorým sa vznášal dym. Niekoľko áut na parkovisku za budovou obchodno-priemyselnej komory bolo pri explózii poškodených. Na fasáde budovy bolo badať pukliny a niekoľko okien bolo vybitých.

Turecko je v stave pohotovosti po tom, ako sa na jeho území tento rok odohralo niekoľko atentátov pripisovaných džihádistickej organizácii Islamský štát (IS) či kurdským separatistom.

Úrady v Ankare napríklad tento mesiac v obave z ďalších útokov zakázali všetky verejné zhromaždenia. Americké ministerstvo zahraničných vecí tiež varovalo svojich občanov, aby zvážili svoju cestu do Turecka.

V auguste samovražedný atentátnik s napojením na IS zabil pri útoku na svadobnú hostinu v meste Gaziantep na juhovýchode Turecka najmenej 50 ľudí. Traja samovražední atentátnici s väzbami na IS zabili v júni pri útoku na letisku v Istanbule viac než 40 ľudí, pripomenula agentúra Reuters s tým, že pri tomto atentáte boli použité ručné strelné zbrane a výbušniny.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.