Tatran Prešov porazil v hádzanárskej Lige majstrov Čechovských Medveďov 30:28

Prešovčania o svojom víťazstve nad ruským majstrom rozhodli už v prvom polčase, počas ktorého si vypracovali deväťgólový náskok.

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v zápase C-skupiny Ligy majstrov nad Čechovskými Medveďmi 30:28. Pre slovenského majstra je to druhé víťazstvo z úvodných piatich zápasov skupiny a na konte tak má štyri body.

Prešovčania o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, počas ktorého si vypracovali aj deväťgólový náskok. Z neho dokázali ťažiť i v druhom dejstve a napokon potešili fanúšikov cenným víťazstvom.

Zverenci Rastislava Trtíka sa v Lige majstrov najbližšíe predstavia vo štvrtok 10. novembra práve na palubovke Čechovských Medveďov.

Liga majstrov, C-skupina:
Tatran Prešov - Čechovskí Medvedi 30:28 (17:11)
Zostava Tatrana: Čuprina, Bražnik - Rábek 7, Šárpataky, Humeňanský, Hrstka 9, Krok 3, Sadovij, L. Urban, Pekár, Číp 5, Peskov 5, Vučko 1, Jankovič, Páleš, Carapkin, najviac gólov Čech. Medvedi: Ostašenko 6, Kovalev 5, Santalov 5. Rozhodovali: Baumgart, Wild (obaja Nem.), vylúčení: 5:5, ŽK: 2:3, ČK: 42. Černoivanov (Čech.), TH: 7/5 - 7/7.

Prešovčania položili základ víťazstva už v prvej štvrťhodine. Hráči ruského majstra zlyhávali v koncovke, viackrát mierili nepresne a Tatran podržal aj brankár Čuprina. Domáci vyrážali do rýchlych kontier, ktoré v prvej pätnásťminútovke zakončovali s vysokou efektivitou. Tomáš Číp v polovici prvého polčasu upravil na šesťgólový rozdiel v prospech Tatrana - 12:6. Hostia síce viackrát znížili, ale Prešovčanom sa stále darilo udržiavať si pohodlný náskok. V 23. minúte síce Hrstka za stavu 14:9 nepremenil sedemmetrový hod, ale domácich to mrzieť nemuselo. Rábek a Číp pridali v následných akciách tri góly a slovenský majster v 27. minúte vyhrával už o osem gólov - 17:9. Hostí v závere prvého dejstva výrazne podržal brankár Pavlenko, vďaka ktorému Čechovskí Medvedi prehrávali iba o šesť gólov (17:11).

V 33. minúte upravil Hrstka na 19:12 a domáci viedli o sedem aj po góle Rábeka (20:13) o dve minúty neskôr. Potom však Prešovčania mierne poľavili v defenzíve a ruský majster sa vrátil do zápasu. Hostia výrazne pridali v pohybe a v 42. minúte viedol Tatran po góle Santalova už iba o dva góly (21:19). Po červenej karte Černoivanova sa však domáci znovu rozbehli. Úspešný úsek uzavrel Peskov v 46. minúte, keď upravil na 25:20. Čechovskí Medvedi znížili na 25:22, nasledovala úspešná sedmička Hrstku a oddychový čas trénera hostí. Záver zápasu priniesol drámu, keď sa hostia dotiahli na rozdiel dvoch gólov. Domáci si však už cenné víťazstvo nenechali vziať.

Hlasy:
Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Moje hodnotenie je jednoduché. Mám radosť z víťazstva a z hry predvedenej najmä v prvom polčase. V ňom sme hrali to, na čom sme sa dohodli. V druhom sme stratili koncentráciu, robili sme jednoduché chyby v obrane a v útoku sme neboli trpezliví a po našich chybách súper znížil náš náskok iba na dvojgólový. Našťastie sme sa skoncentrovali a stabilizovali našu hru. V zápase bolo veľa maličkostí, ktoré rozhodli o výsledku."

Jakub Hrstka, ľavé krídlo Tatrana Prešov, "Pre nás to bol náročný zápas. V minulom súboji s nórskym Elverumom sme prakticky stratili víťazstvo, takže dnes sme do toho museli dať všetko. V prvom polčase sme začali veľmi dobre, súpera sme 'prehrávali', ale potom sme spravili niekoľko chýb. Neviem však, čo sa s nami deje v druhých polčasoch, pretože znovu sme počas neho "odišli". Napokon sme to však udržali a získali tesné víťazstvo."

Alexej Peskov, pravá spojka Tatrana Prešov: "V prvom polčase sme hrali veľmi dobre v obrane i v útoku. Sme veľmi radi za toto cenné víťazstvo a veríme, že naň nadviažeme aj v najbližšom zápase u súpera."

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo