Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. október 2016

Po vykoľajení osobného vlaku v Kamerune je najmenej 55 mŕtvych a 600 zranených

Nehoda sa stala v období, keď výdatné dažde spôsobili v oblasti zosuvy pôdy.

Na najmenej 55 mŕtvych a 600 zranených sa dnes zvýšil počet obetí, ktoré si v piatok vyžiadala nehoda v Kamerune. Osobný vlak sa tam vykoľajil na jednej z hlavných železničných tratí. Informovala o tom rozhlasová stanica Radio France Internationale (RFI).

Kamerunská vláda pôvodne hovorila o 53 mŕtvych, svedkovia z miesta činu však upozorňujú, že obetí môže byť až 70, citovala agentúra DPA zo správy RFI.

Kamerunský štátny rozhlas uviedol, že preplnený vlak sa vykoľajil v meste Eséka, ležiacom približne 90 kilometrov západne od metropoly Yaoundé. Davy rozhnevaných ľudí údajne neumožnili novinárom priblížiť sa k miestu nešťastia.

Podľa predstaviteľov kamerunských železníc sa vo vykoľajenom vlaku viezlo až 1300 cestujúcich, zatiaľ čo bežne ich býva len zhruba 600. Súprava pozostávala zo zhruba 20 vagónov. 

Nehoda sa stala v období, keď výdatné dažde spôsobili v tejto oblasti zosuvy pôdy.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.