Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. október 2016

V Nemecku zadržali Sýrčana podozrivého z plánovania bombového útoku

Nemecká polícia zadržala 22-ročného Sýrčana, podozrivého z plánovania bombového útoku v Nemecku, po ktorom bolo od soboty vyhlásené celoštátne pátranie.

Hľadaný Jaber al-Bakr bol zaistený v meste Lipsko vo východonemeckej spolkovej krajine Sasko. Pátranie po ňom vyhlásili po tom, ako v jeho byte v susednom meste Chemnitz našli ukryté výbušniny. S odvolaním sa na oznámenie polície o tom dnes informovala agentúra DPA.

Polícia zatiaľ nepotvrdila správy médií, podľa ktorých podozrivý udržiaval kontakty s teroristickou skupinou Islamský štát (IS). Nevyjadrila sa ani k správe magazínu Focus, podľa ktorej malo byť terčom plánovaného útoku bližšie nešpecifikované nemecké letisko.

Už v sobotu a v nedeľu boli v Chemnitzi zatknutí štyria Sýrčania, údajní komplici hlavného podozrivého. V jeho byte sa našlo niekoľko stoviek gramov vysoko nestabilných výbušnín, ktoré pyrotechnici zneškodnili riadenou explóziou.

Hovorca vyšetrovateľov v Sasku v nedeľu potvrdil správy, že al-Bakr prišiel do Nemecka ako utečenec. Nemecká spolková prokuratúra zase oznámila, že prevzala vyšetrovanie prípadu ako možného činu islamistického terorizmu.

Nemecko je v stave vysokej pohotovosti, keďže v júli v priebehu jedného týždňa došlo v krajine k dvom teroristickým útokom. K obom sa prihlásili militanti Islamského štátu a podnikli ich žiadatelia o azyl.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.