Prezident CONCACAF-u privítal návrh, aby na MS 2026 hralo 48 tímov

Podľa Montaglianiho by sa šampionát mohol uskutočniť v Severnej Amerike, pričom spoluorganizátormi by boli Kanada a Mexiko.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Prezident zóny CONCACAF Victor Montagliani privítal návrh šéfa Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA Gianniho Infantina, aby na MS 2026 hralo 48 tímov. Podľa slov Montaglianiho by sa šampionát mohol uskutočniť v Severnej Amerike, pričom spoluorganizátormi by boli Kanada a Mexiko. Informovala o tom agentúra AP.

Infantino predstavil počas svojho prejavu v kolumbijskej Bogote nový formát MS. Podľa jeho návrhu by 32 mužstiev najskôr odohralo barážové zápasy. Ich víťazi by postúpili do skupinovej fázy šampionátu, kde by sa k ním pridalo 16 nasadených tímov, neúspešné mužstvá z baráže by cestovali domov.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Mexiko Severná Amerika Kanada FIFA
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť