Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2016

Exprezident Michal Kováč je v umelom spánku, jeho stav je stabilizovaný

Prvý prezident samostatnej SR Michal Kováč bol v piatok dopoludnia hospitalizovaný. Bývalú hlavu štátu najskôr umiestnili na kardiologickej jednotke intenzívnej starostlivosti.

Informuje o tom dnes denník Nový čas s tým, že stav sa Michalovi Kováčovi náhle zhoršil a lekári ho museli uviesť do umelého spánku.

Ku Kováčovi, ktorého už roky trápi aj Parkinsonova choroba, privolala podľa denníka záchranku jeho opatrovateľka. "Mal zvýšený pulz a problémy s dýchaním. Rodina mu podľa našich informácií vybavila umiestnenie v novej nemocnici," uviedol Nový čas.

"Záchranná zdravotná služba bola privolaná k 86-ročnému mužovi, ktorý mal ťažkosti s dýchaním. Následne ho transportovali do Nemocnice sv. Michala," povedal denníku hovorca záchranárov Boris Chmel.

"Exprezidenta Kováča sme hospitalizovali na jednotke kardiologickej intenzívnej starostlivosti. Jeho stav je stabilizovaný. Rodina si nepraje informovať o ďalších podrobnostiach," zdôrazni pre Nový čas hovorca rezortu vnútra Ivan Netík, pod ktorý nemocnica patrí.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.