Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2016

Nemecko vyšetruje 20 veľkých bánk pre podozrenie z daňových únikov

Finančné úrady v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko preverujú podozrenie, že niekoľko veľkých zahraničných bánk vykonávalo pochybné akciové transakcie na úkor nemeckého daňového systému. Ako sa na informácie Süddeutsche Zeitung, NDR a WDR odvoláva agentúra DPA, do zameriavača vyšetrovateľov sa dostalo až 20 bánk z USA, Veľkej Británie, Švajčiarska a Francúzska.

Ministerstvo financií spolkovej krajiny už pred rokom kúpilo dátové nosiče, ktoré naznačovali finančné machinácie, tzv. cum-ex transakcie. Pri nich ide o mimoriadne neprehľadné a komplikované presúvanie akcií s nárokom na dividendy (cum dividend) aj bez nich (ex dividend) medzi viacerými hráčmi. Vďaka tomu banky priznali viacnásobné zaplatenie dane z dividend, ktoré však v skutočnosti nezaplatili. V niektorých prípadoch dokonca mali nárok na vrátenie daní, a to aj viacnásobne.
      

Finančná polícia teraz preveruje všetky podozrenia a mnohé banky s vyšetrovateľmi spolupracujú. K ďalším podrobnostiam sa ministerstvo nevyjadrilo a neuviedlo ani to, o ktoré banky konkrétne ide.
      
 

Inzercia

Odporúčame

Šéf sýrskej diplomacie: Dohoda o prímerí "nie je mŕtva"

Šéf sýrskej diplomacie: Dohoda o prímerí "nie je mŕtva"

Sýrsky minister zahraničných vecí Walíd Muallim dnes vyhlásil, že dohoda o prímerí vyrokovaná Spojenými štátmi a Ruskom je stále schodná, a dodal, že jeho vláda je pripravená zúčastniť sa na sýrskej vláde jednoty. Informovala o tom agentúra AP.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.