Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. september 2016

Kerry a Lavrov sa dohodli na predĺžení prímeria v Sýrii o ďalších 48 hodín

Obaja šéfdiplomati sa v telefonickom rozhovore zhodli na tom, že prímerie sa vcelku dodržiava a že sa vďaka nemu znížilo násilie v krajine sužovanej občianskou vojnou.

Šéfovia americkej a ruskej diplomacie John Kerry a Sergej Lavrov sa včera dohodli na predĺžení prímeria v Sýrii o ďalších 48 hodín. Informáciu priniesli tlačové agentúry Reuters a MTI s odvolaním sa na americký rezort obrany.

Ako vyplýva z komuniké ministerstva zahraničných vecí vo Washingtone, obaja šéfdiplomati sa včera v telefonickom rozhovore zhodli na tom, že prímerie, ktoré vstúpilo do platnosti v pondelok večer a platí pre celé územie Sýrie, sa vcelku dodržiava, ako aj na tom, že sa vďaka nemu znížilo násilie v krajine sužovanej občianskou vojnou.

Hovorca rezortu diplomacie USA Mark Toner však pripustil, že USA disponujú informáciami o ojedinelom porušovaní prímeria oboma stranami.

Ako informoval prvý námestník operačného odboru ruského generálneho štábu generál Viktor Poznichir, do včerajšieho rána zaznamenali 60 prípadov porušenia prímeria.

Súčasne informoval o úderoch ruského letectva na postavenia Islamského štátu severne od Palmýry, pri ktorých prišlo o život 250 islamistov a došlo aj k zničeniu najmenej 15 nákladných vozidiel vybavených prostriedkami protivzdušnej obrany.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.