Zelenskyj o Ficovi Stavil na Moskvu, a nie na vlastnú krajinu a Európsku úniu, bola to vopred prehratá stávka

Stavil na Moskvu, a nie na vlastnú krajinu a Európsku úniu, bola to vopred prehratá stávka
Volodymyr Zelenskyj a Robert Fico. Foto: TASR/AP a Jaroslav Novák
Ukrajina podľa prezidenta ponúkla obyvateľom Slovenska pomoc v otázke tranzitu ruského plynu, no slovenský premiér ju odmietol.
1 minúta čítania 1 min
Vypočuť článok
Zelenskyj o Ficovi / Stavil na Moskvu, a nie na vlastnú krajinu a Európsku úniu, bola to vopred prehratá stávka
0:00
0:00
0:00 0:00
Postoj
Postoj
Ďalšie autorove články:

Nové zistenia o Lajčákovi Poradca premiéra Fica sa stal členom dozornej rady Slovnaftu

Hlas podporí otvorenie schôdze k odvolávaniu ministrov

Globálny výpadok softvérovej spoločnosti Cloudflare zasiahol viaceré slovenské weby

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu podvečer na sociálnej sieti X zverejnil príspevok v angličtine, ukrajinčine a slovenčine, v ktorom kritizuje premiéra Roberta Fica, že v v otázke dodávok plynu „stavil na Moskvu, a nie na svoju krajinu, zjednotenú Európu alebo na zdravý rozum“.

„Bola to od začiatku jeho prehratá stávka,“ konštatuje Zelenskyj rozhodnutia Roberta Fica.

Ukrajinský prezident tiež napísal, že Kyjev obyvateľom Slovenska ponúkol pomoc v otázke tranzitu ruského plynu, no Fico ju odmietol. Označil to za arogantné.

„Mnohí v Európe ho varovali, že nemá len nečinne sedieť a čakať. Teraz sa snaží pomocou PR, klamstiev a hlasných obvinení zvaliť vinu na niekoho iného,“ skonštatoval Zelenskyj.

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 8 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť