Slovenská horolezkyňa zahynula v lavíne v masíve Mont Blanc

Traja horolezci vrátane jednej Slovenky zahynuli v lavíne, ktorá na nich spadla v masíve Mont Blanc vo francúzskych Alpách.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Medzi obeťami je aj britská horolezkyňa a nemecký sprievodca oboch žien. Informovala o tom dnes webová stránka britského denníka Telegraph.

Francúzska televízna stanica BFM uviedla, že lavína zachytila túto trojicu na vrchu Mont Maudit, čo v preklade znamená Prekliata hora. Usmrtená Britka mala podľa nej anglicko-poľský pôvod.

Záchranári začali pátrať po nezvestných horolezcoch v stredu - deň po tom, ako sa vydali na horu Mont Maudit, ktorej vrchol sa nachádza vo výške 4465 metrov. Telá oboch žien našli v stredu večer v úzkej rokline, Nemca objavili dnes ráno približne na svitaní.

"Skupinu strhla lavína sérakov, čiže veľkých kusov ľadu," uviedol predstaviteľ záchranárov pre spravodajský portál FranceTVinfo.

Trojica zahynula len niekoľko dní po sérii smrteľných nehôd vo francúzskych Alpách. Ich obeťami sa stali minulý víkend skokan v kombinéze wingsuit, dvaja skalolezci, inštruktor letu na rogale a paraglajdista. Vo francúzskych Alpách totiž vrcholí turistická sezóna a dovolenkári sa nahrnuli do horského masívu, pripomenul portál Telegraph.co.uk.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Mont Blanc
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité teraz

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 2 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 5 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť