Brecely: Vypovedanie koaličnej zmluvy by bol hazard

Strana #Sieť je v tejto chvíli súčasťou vládnej koalície, ide však o to, aký postoj zaujmú jej koaliční partneri.

Rokovania v tejto súvislosti ju čakajú vo štvrtok (18.8.) alebo v piatok (19.8.). Po dnešnom zasadnutí predsedníctva #Siete to povedal predseda strany Roman Brecely s tým, že v tejto diskusii sa môže riešiť aj ďalšie fungovanie ministerstva dopravy, ktorému momentálne šéfuje.

"Prípadné vypovedanie koaličnej zmluvy počas predsedníctva Slovenska v Rade EÚ by sme považovali za politické hazardérstvo a významný krok k destabilizácii vládnej väčšiny," uviedol Brecely s tým, že chce koaličným partnerom ponúknuť riešenie, ktoré zabezpečí pevnosť vládnej väčšiny. Predsedníctvo #Siete si počká na výsledky rokovania vedenia strany s predsedami ostatných koaličných strán.

Odchod Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Kataríny Cséfalvayovej, Igor Janckulíka a Eduarda Adamčíka zobralo predsedníctvo na vedomie, no podľa neho sa tým ukázal ich obchodnícky postoj k výkonu poslaneckého mandátu. #Sieť tvrdí, že neuvažuje o rozširovaní svojej poslaneckej základne o nikoho z odídencov z iných politických strán.

Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík sa dnes s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom dohodli, že vstúpia do poslaneckého klubu Mosta-Híd. Svoj odchod zo #Siete zdôvodnili dlhodobou nespokojnosťou s fungovaním strany. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo