Federer pre zdravotné problémy vynechá Rio a ukončil sezónu

Ešte vo februári tohto roka absolvoval 34-ročný Federer operáciu kolena a to si teraz podľa jeho slov vyžaduje dôkladnú rehabilitáciu.

Švajčiarsky tenista Roger Federer nebude na OH v Riu de Janeiro obhajovať singlové striebro spred štyroch rokov. Pre pretrvávajúce problémy s kolenom sa rozhodol vynechať olympiádu a predčasne ukončiť celú prebiehajúcu sezónu. Informoval o tom v utorok na svojom facebookovom profile.

Ešte vo februári tohto roka absolvoval 34-ročný Federer operáciu kolena a to si teraz podľa jeho slov vyžaduje dôkladnú rehabilitáciu. Iba nedávno sa vo Wimbledone prebojoval do semifinále, kde ho vyradil Miloš Raonič. Momentálne patrí 17-násobnému grandslamovému šampiónovi vo svetovom rebríčku tretia pozícia.

"Milí fanúšikovia. S mimoriadnym sklamaním vám musím oznámiť, že nebudem môcť reprezentovať Švajčiarsko na olympijských hrách v Riu a že musím vynechať aj zvyšok sezóny," odkázal Federer na sociálnej sieti. "Zvažujúc všetky možnosti som po konzultáciách s mojimi lekármi musel urobiť veľmi ťažké rozhodnutie ukončiť sezónu 2016, pretože potrebujem rozsiahlejšiu rehabilitáciu po tohtoročnej operácii kolena."

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo