Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2016

Federer pre zdravotné problémy vynechá Rio a ukončil sezónu

Ešte vo februári tohto roka absolvoval 34-ročný Federer operáciu kolena a to si teraz podľa jeho slov vyžaduje dôkladnú rehabilitáciu.

Švajčiarsky tenista Roger Federer nebude na OH v Riu de Janeiro obhajovať singlové striebro spred štyroch rokov. Pre pretrvávajúce problémy s kolenom sa rozhodol vynechať olympiádu a predčasne ukončiť celú prebiehajúcu sezónu. Informoval o tom v utorok na svojom facebookovom profile.

Ešte vo februári tohto roka absolvoval 34-ročný Federer operáciu kolena a to si teraz podľa jeho slov vyžaduje dôkladnú rehabilitáciu. Iba nedávno sa vo Wimbledone prebojoval do semifinále, kde ho vyradil Miloš Raonič. Momentálne patrí 17-násobnému grandslamovému šampiónovi vo svetovom rebríčku tretia pozícia.

"Milí fanúšikovia. S mimoriadnym sklamaním vám musím oznámiť, že nebudem môcť reprezentovať Švajčiarsko na olympijských hrách v Riu a že musím vynechať aj zvyšok sezóny," odkázal Federer na sociálnej sieti. "Zvažujúc všetky možnosti som po konzultáciách s mojimi lekármi musel urobiť veľmi ťažké rozhodnutie ukončiť sezónu 2016, pretože potrebujem rozsiahlejšiu rehabilitáciu po tohtoročnej operácii kolena."

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.