Krajský súd odobril obnovu konania v prípade prepadnutia Bašternákovho majetku

Ladislav Bašternák bol v marci 2019 odsúdený na päťročný trest väzenia v kauze neodvedenia dane a poistného. V januári 2022 ho podmienečne prepustili na slobodu.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Krajský súd v Bratislave odobril návrh podnikateľa Ladislava Bašternáka na obnovu konania o treste prepadnutia majetku. Potvrdil tak vlaňajšie rozhodnutie Mestského súdu Bratislava I. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré poskytla Marianna Stariatová zo súdu.

„Krajský súd v Bratislave na neverejnom zasadnutí desiateho apríla rozhodol tak, že sťažnosť prokurátora voči rozhodnutiu Mestského súdu Bratislava I zamietol,“ priblížila Stariatová s tým, že odôvodnenie rozhodnutia bude vypracované v zákonnej lehote a zaslané prvostupňovému súdu.

Bašternák bol v marci 2019 odsúdený na päťročný trest väzenia v kauze neodvedenia dane a poistného. Zároveň bolo pôvodne rozhodnuté aj o treste prepadnutia majetku v prospech štátu. 

Previnil sa uplatnením neoprávnenej vratky DPH voči svojej spoločnosti BL 202 vo výške takmer dva milióny eur. Svoju vinu pred súdom priznal a skutok oľutoval. V januári 2022 ho podmienečne prepustili na slobodu.

Vo svojom návrhu na obnovu konania Bašternák poukázal na nález Ústavného súdu o protiústavnosti povinného ukladania trestu prepadnutia majetku pri vybraných trestných činoch.

Okrem toho bol odsúdený aj v daňovej kauze súvisiacej s bratislavským bytovým komplexom Five Star Residence. Bratislavský krajský súd však v tomto prípade vo februári 2022 upustil od uloženia súhrnného trestu.

Podnikateľ si údajne neoprávnene znížil svoju daňovú povinnosť o 200-tisíc eur. Čelí aj obžalobe podanej v súvislosti s bytovým komplexom Bonaparte.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
súd Bratislava
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
teraz

Počasie: Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Miestami prehánky alebo búrky, aj intenzívne. Veľmi teplo a lokálne dusno. Najvyššia denná teplota 31 až 36, na Orave a pod Tatrami 25 až 30 stupňov.

pred 10 hodinami

Slovenské volejbalistky zostávajú v Európskej lige bez straty bodu. V sobotu zdolali Bosnu a Hercegovinu 3:1 a výrazne sa priblížili k postupu do semifinále. Skupinovú fázu uzavrú v nedeľu zápasom proti domácemu Gruzínsku. (tasr)

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť