Českého exprezidenta Zemana prepustili po troch týždňoch z nemocnice

Kritické nedostatočné prekrvenie prezidentovej končatiny spôsobila krvná zrazenina. 
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
Českého exprezidenta Zemana prepustili po troch týždňoch z nemocnice
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Bývalého českého prezidenta Miloša Zemana prepustili v stredu po troch týždňoch z nemocnice do domácej starostlivosti. Oznámila to pražská Fakultná nemocnica v Motole, informuje TASR podľa spravodajského portálu Novinky.cz.

„Miloš Zeman bol dnes prepustený do domácej starostlivosti,“ uviedla hovorkyňa motolskej nemocnice Pavlína Danková vo vyhlásení.

Zeman zostal v nemocnici hospitalizovaný približne 20 dní po operácii nedokrvenej nohy, po ktorej tam absolvoval tiež rehabilitácie. „Aktuálne laboratórne nálezy sú priaznivé. Pán exprezident je schopný chodiť s oporou chodítka,“ uviedla na tlačovej konferencii lekárka Lucie Valentová-Bartáková.

Pripomenula, že kritické nedostatočné prekrvenie prezidentovej končatiny spôsobila krvná zrazenina. Lekári počas operácie preto Zemanovi spravili plastiky tepny, odstránili krvné zrazeniny a spriechodnili krvné riečisko. Rozvíjajúci sa opuch lekári riešili fasciotómiami, pri ktorých narezali obal svalov. Tie počas hospitalizácie potom uzavreli.

„Aj keď je pacient naďalej krehký, sme spokojní s výsledkom,“ uviedol ďalší z lekárov Radan Keil.

Prednosta kliniky zobrazujúcich metód Miloslav Roček predtým upozornil, že trombóza by sa u 79-ročného Zemana mohla opakovať a je tomu preto nutné prispôsobiť liečbu.

Zeman podľa Noviniek trpí neuropatiou dolných končatín, ktorá sa okrem iného prejavuje aj necitlivosťou nôh. Okrem toho sa lieči aj s cukrovkou. V minulosti ho už viackrát hospitalizovali so zdravotnými ťažkosťami. Vo vážnom stave ho prijali do nemocnice aj v októbri 2021, keď bol ešte prezidentom.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Nemocnice Miloš Zeman
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 6 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť