Cameron odstúpi v októbri, rokovania s EÚ o odchode nebude viesť

Britský premiér David Cameron dnes oznámil, že v októbri odstúpi z funkcie po tom, ako britskí voliči v štvrtkovom referende rozhodli o vystúpení svojej krajiny z Európskej únie. Zdôraznil, že vôľu britského ľudu treba rešpektovať. Informovala o tom agentúra AP.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Cameron pred londýnskym sídlom vlády na Downing Street 10 dnes tiež povedal, že o výsledku štvrtkového referenda nemožno pochybovať, ale on nie je tým "kapitánom", ktorý bude kormidlovať loď cez ťažké rokovania s Európskou úniou.
       

Premiér dodal, že odstúpi v čase, keď bude mať jeho Konzervatívna strana na jeseň výročný zjazd. Dodal, že článok 50 Lisabonskej zmluvy, ktorý spúšťa proces odchodu z EÚ, musí uplatniť už nový premiér.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Európska únia Rokovanie David Cameron
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť