Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. jún 2016

Ecclestone bude mať v F1 nástupcu jedine so súhlasom FIA, tvrdí Todt

"Nástupca musí vyhovovať FIA, potrebujú totiž náš konečný súhlas, no nemám obavy," povedal Todt.

Podľa prezidenta Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jeana Todta sa môže zmena na čele F1 udiať jedine so súhlasom tejto organizácie.

Súčasný držiteľ komerčných práv kráľovnej motorizmu je 85-ročný Bernie Ecclestone, ktorý vlastní 5,3-percentný podiel v F1 a nejaví záujem o odstúpenie. Šéf Ferrari Sergio Marchionne však tento rok upozornil, že Ecclestone by mal dokončiť plán svojho nástupníctva, pokiaľ chce seriál opustiť v dobrom zdravotnom stave.

Todt je spokojný s prácou britského magnáta. "Nezhodneme sa zakaždým, ale jeho spoločnosť odvádza vynikajúcu robotu. Bernie má vlastný štýl. Keď sa rozhodne, že prišiel čas na zmenu, istotne vyberie správne. Nástupca musí vyhovovať FIA, potrebujú totiž náš konečný súhlas, no nemám obavy," povedal Todt podľa portálu autosport.com na konferencii v Turíne.

Prezident FIA zároveň priznal, že pre naplnený motoristický kalendár sa ani v budúcnosti nebude dať zabrániť kolidovaniu pretekov F1 a vytrvalostného podujatia 24 hodín Le Mans, ako sa stalo uplynulý víkend.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.