Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. jún 2016

Vodný slalom: Slafkovský ovládol C1 aj v Pau, semifinálový víťaz Beňuš ôsmy

Slovenský vodný slalomár Alexander Slafkovský ovládol finále C1 aj na podujatí 3. kola Svetového pohára vo francúzskom Pau.

Úradujúci majster Európy predviedol na záver disciplíny bezchybnú jazdu a tešil sa z druhého triumfu za sebou. Prvý dosiahol minulý týždeň, keď ovládol preteky v španielskom La Seu d'Urgell. Matejovi Beňušovi finálová jazda nevyšla a v konečnom poradí obsadil 8. priečku. 

Už v semifinále obaja Slováci potvrdili, že v Pau majú vysoké ambície. Beňuš sa predviedol v dominantnom štýle, dvadsaťtri bránok absolvoval za 98,26 s. a suverénne ovládol semifinálovú časť. Druhý Slafkovský s penalizáciou naňho stratil viac ako štyri sekundy. Tretí Slovák na štarte, ešte len 17-ročný Marko Mirgorodský, obsadil 19. priečku s presne 13-sekundovou stratou na Beňuša.

Vo finále išiel Slafkovský pred Beňušom bezchybne a po záverečnom zábere napokon prišiel do cieľa s takmer dvojsekundovým náskokom na domáceho Nicolasa Peschiera. Beňuš stratil na svojho krajana už na prvom medzičase, v ďalších dvoch pasážach trate nabral ešte šesť trestných sekúnd a v cieli obsadil až ôsmu priečku (+10,05 s).

Slafkovský sa šiestym kariérnym triumfom v SP udržal na čele priebežného poradia. So ziskom 152 bodov vedie o 22 pred Slovinom Anže Berčičom, tretí je Peschier so 121. Beňušovi patrí priebežná 17. priečka so 61 bodmi, Mirgorodský sa s rovnou päťdesiatkou nachádza o sedem miest nižšie.  

V ženskej C1 tesne ušla finálová účasť Simone Glejtekovej. Sedemnásťročná singlkanoistka zvládla výborne prvú časť trate, v strednej pasáži však dostala dvojsekundovú penalizáciu a výrazne spomalila, čo sa prejavilo na záverečnom odstupe. Z 11. priečky stratila na víťazku Lucieu Priouxovú 16,48. Ak by sa vyhla dotyku s bránkou, rýchlostne by na najlepšiu desiatku stačila. Tento rok sa v nej už ocitla na úvodnom podujatí SP v talianskej Ivrei, kde obsadila deviatu priečku.  

V záverečnom finále dňa - mužskej K1 - bude mať Slovensko jedno zastúpenie. Vďaka šiestej priečke zo semifinále sa v ňom predstaví Jakub Grigar, ktorý stratil v cieli na lídra Sebastiena Combota pre dve trestné sekundy dovedna 1,41. Andrej Málek obsadil 13. priečku, Martin Halčin sa umiestnil ešte o šesť miest nižšie. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.