Nový veliteľ ukrajinskej armády Napriek zložitej situácii spôsobujeme Rusom značné straty

Olexandr Syrskyj navštívil vojakov, ktorí držia obranu v okolí miest Avdijivka a Kupiansk.
3 minúty čítania 3 min
Vypočuť článok
Nový veliteľ ukrajinskej armády / Napriek zložitej situácii spôsobujeme Rusom značné straty
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Novovymenovaný hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Olexandr Syrskyj po návšteve východnej Ukrajiny uviedol, že situácia na frontovej línii je nestabilná. 

„Operačné prostredie je mimoriadne zložité a napäté. Ruskí okupanti naďalej zvyšujú svoje úsilie a majú početnú prevahu v personáli,“ uviedol Syrskyj vo vyhlásení na sociálnych sieťach. Podľa neho ruskej armáde nezáleží na stratách a naďalej uplatňuje taktiku „mäsových útokov“. Ukrajinci takto označujú taktiku ruskej armády, keď veliteľ stanoví ako cieľ dobyť nejaké územie bez ohľadu na straty na životoch

Syrskyj spolu s ministrom obrany Rustemom Umerovom v stredu absolvovali pracovnú návštevu vojenských jednotiek a divízií, ktoré držia obranu v okolí miest Avdijivka a Kupiansk.

Podľa Syrského ukrajinskí vojaci v oblasti Avdijivky za posledných 24 hodín odrazili 29 útokov ruských jednotiek. Ruská armáda aktívne využíva aj letectvo a útočí navádzanými leteckými bombami, dodal ukrajinský generál v statuse na sociálnej sieti Telegram. Doplnil pritom, že Ukrajina prijíma všetky možné opatrenia, aby minimalizovala straty a zachovala životy svojich vojakov.

Umerov a Syrskyj si počas pracovnej návštevy vypočuli hlásenia veliteľov brigád, taktických skupín a skupín, ktoré vedú obranné akcie. Analyzovali dostupné zdroje a potreby ukrajinských jednotiek. Následne bolo prijatých niekoľko rozhodnutí zameraných na posilnenie bojových schopností ukrajinských jednotiek a zabránenie nepriateľským akciám.

„Robíme všetko pre to, aby sme zabránili nepriateľovi v postupe do hĺbky nášho územia a udržali obsadené pozície. Napriek zložitej situácii ukrajinské obranné sily spôsobujú nepriateľovi značné straty,“ konštatoval Syrskyj.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
vojak Ukrajina Ozbrojené sily Ruskej federácie Olexandr Syrskyj
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 8 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť