Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2024, 11:23

Dankova nehoda

Vyšetrovanie trvá dlho, lebo je na zázname ešte iné auto, tvrdí Krúpa z SaS

Vyšetrovanie trvá dlho, lebo je na zázname ešte iné auto, tvrdí Krúpa z SaS

Foto: TASR/Jaroslav Novák

„Keby to bolo na mne, tak ich zverejním v tomto momente,“ povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok o kamerových záznamoch z nehody.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok hovorí, že sa k vyšetrovaniu nehody podpredsedu parlamentu a šéfa SNS nemôže vyjadrovať, lebo ide o živú vec. Povedal to v diskusnej relácii TA3 V politike.

„Keby to bolo na mne, tak ich zverejním v tomto momente,“ povedal minister o záznamoch z nehody. Zdôraznil, že stále prebieha vyšetrovanie. „Dozorový prokurátor nás požiadal, aby sme sa v tejto veci nijako nevyjadrovali,“ dodal. 

Poslanec SaS Juraj Krúpa uviedol, že vyšetrovanie trvá tak dlho, lebo podľa jeho zdrojov sa na zázname nachádza ešte iné auto. „Je tam pravdepodobne ešte nejaký svedok,“ poznamenal. „Pravdepodobne to musia ešte nastrihať ,“ doplnil. Tvrdí, že druhé auto sa na záberoch nachádza cestou tam aj naspäť. Nespresnil však, odkiaľ má informácie.

Podľa Krúpu je aj druhý dôvod, prečo ešte neboli zábery zverejnené. A to je údajne vydieranie Andreja Danka, ktorý má spory s Petrom Pellegrinim. „Je to ideálne, keď to bude zachádzať ďaleko, tak možno trochu pribrzdíme Andreja Danka, aby nevyvádzal v kampani," hovorí Krúpa.

Politici sa v relácii venovali aj novele Trestného zákona. Minister predpokladá, že ak prezidentka Zuzana Čaputová bude novelu vetovať v ustanoveniach, ktoré sa týkajú násilných trestných činov, koalícia neodmietne urobiť zmeny. 

„Sám som za to, aby sa za tie najohavnejšie trestné činy sprísnili tresty, nech nie sú v týchto prípadoch ani premlčacie lehoty. Ak sa veto pani prezidentky bude týkať násilných trestných vecí, sme pripravení vyjsť v ústrety jej pripomienkam,“ vyhlásil.

Inzercia

Krúpa počká, aký postup zvolí hlava štátu. Predpokladá, že sa obráti na Ústavný súd, rovnako sa tento krok chystá urobiť aj opozícia.

V diskusii o schválení novely Trestného zákona Krúpa ocenil, že sa opozícii podarilo oddialiť schválenie novely. Pripomenul, že koalícia musela urobiť v pôvodnej verzii zmeny, predkladanie i prijímanie legislatívy však označil za obrovský chaos. „Ani samotní koaliční poslanci nevedeli, za čo vlastne hlasujú,“ vyhlásil.

Na jeho kritiku úpravy trestných sadzieb reagoval Šutaj Eštok poukázaním na to, akým spôsobom a trestnými sadzbami sa umožnilo v predchádzajúcom období kajúcnikom vyviaznuť z vážnych káuz s podmienkou. „Prečo ste vtedy nepoukazovali na trestné sadzby, prečo ste vtedy nekričali o deformovaní právneho štátu?“ pýtal sa.

Zopakoval, že novelizácia Trestného zákona zabraňuje tomu, aby sa riešeniu ekonomickej kriminality prikladal väčší význam ako postihovaniu násilných trestných činov.

Dnes treba vedieť

pred hodinou

„Ukrajinci si uvedomujú, že prímerie by znamenalo prehru, lebo Rusi by sa ešte viac zakopali, doplnili stavy a o dva-tri roky by boli v Ľvove,“ povedal v rozhovore pre Svet kresťanstva nový prešovský gréckokatolícky arcibiskup Jonáš Maxim. „Vedia, že musia robiť všetko možné aj nemožné, aby to nedopustili, a k tomu by im mala pomôcť Európa aj svet, pretože ide o medzinárodné právo. Ak sa spochybnia hranice, naštrbí sa celá koncepcia povojnovej Európy a demokracie ako takej.“

pred 2 hodinami

Premiér Robert Fico v RTVS prehlásil, že Západ chcel využiť vojnu na Ukrajine ako zámienku na zničenie Ruska. „Mysleli si (západné krajiny, pozn. red.), že využijú tento krok, nastavia celý svet a konečne zničia Ruskú federáciu, ale nefunguje to. Ten konflikt je zamrznutý. (...) A komu to vyhovuje? Mne to nevyhovuje, že sa tam mastia Slovania,“ dodal Fico s tým, že je úplne jasné, že Rusko na základe tohto konfliktu Západ nezničí. Za základnú poučku konfliktu pokladá to, že Slovania sa zabíjajú a Západ to podporuje. Keď to vidí, je mu vraj do plaču. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.