Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. február 2024, 16:37

SNS vyzvala hlavného hygienika Mikasa na odstúpenie

SNS vyzvala hlavného hygienika Mikasa na odstúpenie

Foto: TASR/Jaroslav Novák

Strana ho považuje za symbol nezvládnutia boja s pandémiou covidu.

Koaličná Slovenská národná strana (SNS) vyzýva hlavného hygienika Slovenskej republiky Jána Mikasa, aby bezodkladne odstúpil zo svojej funkcie. Mikasa považujú národniari za symbol nezvládnutia boja s pandémiou COVID-19.

"V prípade, že nevyvodí svoju zodpovednosť za predchádzajúce tri roky, SNS požiada na najbližšej koaličnej rade ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú (Hlas-SD), aby Mikasa odvolala," dodali národniari v tlačovej správe.

Zdôraznili zároveň, že postup štátu a manažment protipandemických opatrení v covidovom období je potrebné prešetriť.

"Som otvorený a nebránim sa prešetrovaniu manažmentu pandémie COVID-19 zo strany generálnej prokuratúry, Národného kontrolného úradu a splnomocnenca vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19," reagoval Mikas.

Upozornil zároveň, že vládny splnomocnenec Peter Kotlár (SNS) ho zatiaľ nekontaktoval.

Inzercia

Hlavný hygienik považuje vynášanie účelových rozsudkov pred riadnym preverením za nekorektné. Vníma to ako ďalší útok nielen na seba, ale aj jeho kolegov a ďalších odborníkov, ktorí sa snažili, aby boli dopady na zdravie a životy občanov Slovenska počas pandémie čo najmenšie.

"Neodišiel som preto, lebo som bol pri pandémii a zotrval som pri jej riešení. Ani dnes zbabelo neutekám pred otázkami, ktoré treba z odborného hľadiska zodpovedať a naďalej znášam aj osobné útoky," dodal Mikas.

Predseda opozičného KDH Milan Majerský argumentoval, že problémom slovenského zdravotníctva sú chýbajúce nemocnice, nie Mikas.

"Andrej Danko by si mal skôr vyhrnúť rukávy a bojovať na koaličnej rade za nové nemocnice, to je vec, ktorú Slovensko potrebuje ako soľ, nie ďalšie nezmyselné a neodborné nominácie pre svojich blízkych zo SNS," poznamenal.

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.