Reagan sa musí obracať v hrobe, kritizoval Tusk amerických republikánov

Reagan sa musí obracať v hrobe, kritizoval Tusk amerických republikánov
Donald Tusk. Foto: TASR/AP
Za schválenie balíka, ktorý mohol odblokovať finančnú pomoc pre Ukrajinu, včera hlasovalo 49 senátorov. Na schválenie bolo potrebných 60 hlasov.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Poľský premiér Donald Tusk ostro kritizoval amerických senátorov z Republikánskej strany za to, že zamietli balík v hodnote 118 miliárd dolárov. Republikáni spájali pomoc pre Ukrajinu a Izrael so zavedením prísnejších opatrení na hraniciach s Mexikom.

"Vážení americkí republikánski senátori. (Exprezident USA) Ronald Reagan, ktorý pomohol miliónom z nás získať späť našu slobodu a nezávislosť, sa dnes musí obracať v hrobe. Hanbite sa," napísal Tusk na sociálnej sieti X.

Za schválenie balíka, ktorý mohol odblokovať finančnú pomoc pre Ukrajinu, včera hlasovalo 49 senátorov. Na schválenie bolo potrebných 60 hlasov. Dohoda podľa republikánov nezahŕňala dostatočne prísne opatrenia na boj s nelegálnou imigráciou na americko-mexických hraniciach.

Prezident USA Joe Biden už pred hlasovaním obvinil exprezidenta Donalda Trumpa, svojho pravdepodobného vyzývateľa v novembrových prezidentských voľbách, z nabádania republikánov na blokovanie balíka. 

Mnoho republikánov vyjadrilo s balíkom nesúhlas aj napriek tomu, že doňho autori zapracovali ich viaceré požiadavky. Vo včerajšom hlasovaní ho nakoniec podporili iba štyria republikánski senátori.

Republikánsky exprezident Reagan patril k najvýznamnejším svetovým lídrom, ktorí prispeli k ukončeniu studenej vojny a k rozpadu Sovietskeho zväzu. V prezidentskom úrade bol medzi rokmi 1981 a 1989.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Ronald Reagan
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité pred hodinou

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 4 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 7 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť