Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. jún 2016

Kozák chystá na Rusov zmeny

Tréner slovenských futbalistov Ján Kozák si nemyslí, že by záležitosť so zrušeným letom fanúšikov do Bordeaux narušila prípravu na zápas proti Walesu.

Na mediálnom termíne tiež potvrdil, že pre druhý duel B-skupiny proti Rusom (streda 15. júna, Lille, 15.00 SELČ) uvažuje o zmenách v základnej zostave.

Proti "drakom" poslal Kozák do ohňa osvedčenú zostavu, v ktorej ale chýbal ľavý obranca Tomáš Hubočan. Toho pred EURO trápilo zranenie, nahradil ho Dušan Švento, momentálne ale zadák Dinama Moskva riadne trénuje s tímom. "Hubočan trénuje už prakticky riadne. Do zápasu som ho nedal, ale je v plnom tréningu a bol k dispozícii na zápas s Walesom a je plne k dispozícii aj na zápas s Ruskom," povedal tréner "sokolov".

Šesťdesiatdvaročný kormidelník debutanta na ME avizoval, že zrejme v základe proti "zbornej" pristúpi k určitým zmenám: "Verili sme si. Chceli sme si to rozdať otvorene a futbalovo a práve po tej futbalovej stránke predčiť Wales. Išla takto nastavená zostava. Ťažko teraz povedať niečo konkrétne. Určite nejaké zmeny chystám, ale uvidíme po ďalších tréningoch."

Šéf realizačného tímu SR sa tiež úplne otvorene a zreteľne vyjadril na "horúcu" tému pokazeného lietadla, ktoré malo do Bordeaux priviesť rodinných príslušníkov hráčov či členov SFZ.

"Dosť dlho sme spolu na to, aby sme sa sústredili na niečo iné, na čo sme sem prišli. Hráči sa samozrejme tešili, že prídu rodinní príslušníci. Veď je to zážitok, a možno už nikdy ich neuvidia na takomto šampionáte. Ale stáva sa to. Pravdu povediac, neriešili sme to. Dostali echo, že let je zrušený, a potom sa sústredili na to, kvôli čomu sme sem prišli. Futbal je prioritou. Nepripravovali sme sa dvadsať dní, aby nás to rozladilo, že niekto nepríde. Sú to profesionáli. Pán Boh zaplať, že sa nestala horšia vec. Horšie by bolo, ak by lietadlo vyletelo a niečo sa stalo potom. Toto my nevieme ovplyvniť a veci, ktoré neviem ovplyvniť, vypúšťam z hlavy," uzavrel Kozák.

Inzercia

Odporúčame