Predseda Hlasu Peter Pellegrini mohol byť prezidentským kandidátom vládnej koalície, ale pri tvorbe koaličnej zmluvy sa o tom odmietol baviť. Hoci v médiách zdôrazňuje, že má záujem o hlasy voličov Slovenskej národnej strany, podporu SNS na stretnutí pred Vianocami odmietol, povedal predseda SNS Andrej Danko.
Šéf SNS Pellegriniho verejne kritizuje už od decembra. Vyhlásil, že lepším prezidentom by bol Robert Fico, a od predsedu Hlasu žiadal, aby výmenou za podporu v prezidentských voľbách dostala SNS post šéfa parlamentu a ďalšie ministerstvo, ktoré dnes patrí Hlasu. Pellegrini to však odmietol.
Po štvrtkovej nočnej nehode, keď Danko poškodil stĺp semafora a z miesta nehody ušiel, sa šéfa SNS zastal Robert Fico. Ďalší koaličný partner Pellegrini však vyhlásil, že ak sa potvrdí porušenie zákona, je na mieste vyvodenie zodpovednosti.
Pellegrini by podľa Danka mal ako koaličný kandidát v prezidentských voľbách vyššie šance a takto riskuje prehru. „Očakávam tvrdú prezidentskú kampaň. Myslím si, že budú veľké útoky na Pellegriniho aj do jeho okolia. Určite to tím Ivana Korčoka ani tím ľudí, ktorí stoja za Korčokom, nenechá len tak. Chcel som sa dohodnúť, nedá sa,“ vyhlásil Danko. Pellegrini podľa neho preceňuje výsledky predvolebných prieskumov.

Šéfa SNS budú stíhať pre trestný čin spáchaný z nedbanlivosti. Opozícia vyzýva Danka, aby odstúpil.
Pokiaľ v prezidentských voľbách nebude kandidovať líder Smeru Robert Fico, SNS podľa Danka absolvuje ešte rokovanie so Štefanom Harabinom a následne o prezidentskej kandidatúre definitívne rozhodne predsedníctvo strany. Danko nepotvrdil ani nevyvrátil, že by kandidátom mohol byť on. Potrebných 15-tisíc podpisov na občianskej petícii preventívne vyzbierali počas sviatkov.
Slovenská národná strana má podľa neho ambíciu prelomiť negatívny trend z predchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu a dosiahnuť jeden až dva europoslanecké mandáty. Značka SNS podľa neho naďalej spája národne orientované osobnosti.
Na margo nového ministerstva cestovného ruchu a športu poznamenal, že pre štát zarobí miliardy eur. „Ako hovorili, že rekreačný poukaz je Dankov poukaz, tak toto bude Dankovo ministerstvo. Hovoria, že je to Dankov výmysel, a ja sa k tomu hlásim,“ uzavrel.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.