Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2016

Vodca britských euroskeptikov demonštratívne odišiel z plenárneho zasadnutia

Britský europoslanec Nigel Farage, ktorý je šéfom Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP), opustil dnes demonštratívnym spôsobom plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu s poukázaním na blížiace sa referendum o vystúpení jeho krajiny z Európskej únie. Upozornil pritom, že môže trvať "nejaký čas", kým sa vráti, informovala agentúra DPA.

"Dúfam, že tu hovorím naposledy ako zástupca členského štátu," povedal Farage, ktorého strana je v EP zastúpená 22 poslancami. "Dúfam, že 23. júna budeme môcť opustiť Európsku úniu... Odchádzam teraz preč a môže trvať nejaký čas, kým sa vrátim," dodal a vzápätí odkráčal rýchlym krokom k východu z rokovacej miestnosti.
      

Farage počas dnešného vystúpenia v EP vyslovil predpoklad, že nadchádzajúce referendum nebude len o budúcnosti samotnej Británie. "Pretože ak urobíme toto rozhodnutie, tak som presvedčený, že ho urobia aj mnohé ďalšie krajiny," vyjadril sa šéf britských euroskeptikov, podľa ktorého terajší členovia EÚ budú môcť potom "spolupracovať a obchodovať ako zvrchované, demokratické štáty".
 

Inzercia

Odporúčame

 Lipšic: V princípe nesúhlasím so zákazom extrémistických strán

Lipšic: V princípe nesúhlasím so zákazom extrémistických strán

Úmysel zakázať extrémistické politické strany nie je prejavom principiálnosti ani odvahy a nie je to ani vecne správne riešenie. Na dnešnom rokovaní Ústavnoprávneho výboru NR SR to vyhlásil opozičný poslanec Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) na margo novely zákona o politických stranách od SaS, ktorý sa v máji ako jediný opozičný návrh dostal do druhého čítania.

Fico: Ak Briti vystúpia z EÚ, ani Pán Boh nevie, čo bude

Fico: Ak Briti vystúpia z EÚ, ani Pán Boh nevie, čo bude

Akýkoľvek výsledok britského referenda o vystúpení z Európskej únie ju podľa premiéra Roberta Fica zaťaží na niekoľko mesiacov. "Ak Briti nevystúpia, budeme musieť okamžite realizovať dohodu medzi Veľkou Britániou a EÚ. Ak vystúpia, ani Pán Boh nevie, čo bude, pretože nepoznáme procedúry, čo to všetko bude znamenať a my budeme predsedajúcou krajinou," povedal dnes Fico po stretnutí s českým náprotivkom Bohuslavom Sobotkom v Prahe. Podľa svojich slov sa v duchu modlí, aby Briti nevystúpili.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.