Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2016

Mladík Duda si užíva eufóriu a chce potešiť krajanov-fanúšikov

Viacerým uznávaným futbalistom sa v priebehu kariéry nedostane cti štartovať so svojím národným tímom na veľkom šampionáte, stredopoliarovi slovenskej reprezentácie Ondrejovi Dudovi sa táto šanca črtá už v mladom veku. Dvadsaťjedenročný druhý najmladší hráč výberu trénera Jána Kozáka pociťuje tri dni pred premiérovým vystúpením na EURO 2016 proti Walesu eufóriu, zdravá nervozita sa podľa neho dostaví neskôr.

"Patrím medzi mladíkov a všetko, čo sa deje okolo šampionátu a nášho mužstva, vnímam určite inak ako skúsenejší hráči. Je to pre mňa eufória a veľká vec, že tu môžem byť. Čo sa týka nervozity, tá príde neskôr. Ale myslím si, že to bude nervozita zdravá a športová, ktorá je potrebná pre to, aby sme podali dobrý výkon. Všetci sa tešíme a žijeme v očakávaní, kedy to celé vypukne. Chceme urobiť radosť sebe aj všetkým slovenským fanúšikom," povedal Duda na stredajšom mediálnom termíne vo Vichy.
      

Ofenzívny stredopoliar Legie Varšava si pochvaľuje podmienky, ktoré slovenský tím našiel v tréningovom centre vo Vichy. "Je veľmi pekné, celý komplex je uzavretý, máme tam kľud. Trávnik je vo výbornom stave, okrem toho nám v stane rozložili posilňovňu. Podmienky sú skvelé a my sa tak naplno môžeme sústrediť na futbal," poznamenal Duda, ktorého prídu podporiť rodinní príslušníci na zápasy s Ruskom v Lille a Anglickom v Saint-Étienne.
      

Šampionát v krajine "galského kohúta" už niekoľko dní pred jeho začiatkom sprevádzajú sprísnené bezpečnostné opatrenia. Duda ich vníma profesionálne a tvrdí, že nemá význam sa zaoberať čiernymi myšlienkami. "Mali sme míting, kde sa veľa hovorilo o bezpečnosti. Je to troška negatívna stránka šampionátu a všetci trocha cítime obavy. Na druhej strane to vnímam tak, že keď sa niečo má stať, tak sa to stane. Netreba si to však pripúšťať."
      

Prvým súperom slovenských futbalistov na EURO 2016 bude v sobotu v Bordeaux reprezentácia Walesu. Tá v generálke na šampionát prehrala so Švédskom hladko 0:3. Výsledok však môže skresľovať skutočnosť, že ofenzívny líder waleskej reprezentácie Gareth Bale nastúpil až v 64. minúte. "Je to fantastický hráč svetového kalibru. Rýchly, silný, má skvelú ľavačku. Ale my sa sústredíme na náš výkon. Švédsko proti Walesanom uspelo vďaka kombinačnej a nátlakovej hre. Možno bude na nich platiť niečo podobné. Uvidíme, akú taktiku určí náš tréner," podotkol Duda.
 

Inzercia

Odporúčame

Slovensko-ruský obchod klesol o tretinu, regióny hľadajú nové formy spolupráce

Slovensko-ruský obchod klesol o tretinu, regióny hľadajú nové formy spolupráce

Vzájomná obchodná výmena medzi Slovenskom a Ruskom sa v dôsledku medzinárodných ekonomických sankcií v posledných dvoch rokoch znížila o viac ako 30 %. Štátne orgány, samosprávy a podnikatelia oboch krajín by preto mali hľadať nové možnosti vzájomnej spolupráce. Zhodli sa na tom účastníci dnešnej konferencie v Bratislave, ktorá je súčasťou programu stretnutia partnerských miest a regiónov SR a Ruskej federácie.

Denník Svet kresťanstva