Skúšky na Filozofickej fakulte UK v Prahe budú po streľbe dobrovoľné

Hlavná budova fakulty na Námestí Jana Palacha v Prahe ostane „z technických príčin“ zatvorená prinajmenšom do konca januára.
3 minúty čítania 3 min
Vypočuť článok
Skúšky na Filozofickej fakulte UK v Prahe budú po streľbe dobrovoľné
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Poľské a spojenecké stíhačky opäť vzlietli pre ruské útoky na západe Ukrajiny

Návrh zákona nariaďujúci zverejnenie Epsteinových spisov schválil aj Senát

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe v reakcii na minulotýždňovú streľbu rozhodli o zrušení výučby až do konca tohto semestra (12. januára 2024). Skúšky počas nasledujúceho skúškového obdobia budú výlučne dobrovoľné, a to vrátane štátnych skúšok. Učiteľom aj študentom fakulta naďalej ponúka psychologickú pomoc.

V týždni po Troch kráľoch sa podľa uváženia môžu zorganizovať dobrovoľné stretnutia učiteľov a študentov. „V rámci prípravy na tieto stretnutia bude všetkým vyučujúcim poskytnutá psychologicko-pedagogická inštruktáž a podpora,“ uvádza fakulta na svojom webe.

Hlavná budova fakulty na Námestí Jana Palacha v Prahe ostane „z technických príčin“ zatvorená prinajmenšom do konca januára. Vedenie fakulty však napriek tomu chce vytvoriť miesto na stretávanie sa celého univerzitného spoločenstva a verejnosti, a to v rámci pripravovaných podujatí Mesiaca pre fakultu.

„Návrat akademického života a obnovenie Námestia Jana Palacha ako domovského priestoru je nevyhnutnou súčasťou procesu zmierenia sa s tragickou udalosťou, ktorá v krátkej chvíli zmenila život celej komunity,“ uvádza fakulta. Ďalšie informácie chce zverejniť po Novom roku.

K útoku v hlavnej budove Filozofickej fakulty UK v Prahe došlo 21. decembra popoludní. Študent tam zastrelil na mieste 13 ľudí, jedna osoba neskôr zomrela v nemocnici. Zranenia utrpelo ďalších 25 ľudí. Útočník napokon zastrelil aj sám seba.

Ešte pred streľbou v Prahe zabil doma aj svojho otca. Neskôr sa ukázalo, že študent bol aj vrahom muža a bábätka, ktorých zastrelil necelý týždeň predtým v Klánovickom lese na východnom okraji Prahy. Páchateľ mal zbrojný pas a legálne vlastnil niekoľko zbraní.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Praha Filozofická fakulta Karolovej univerzity
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred hodinou

Počasie: Slnečno, neskôr popoludní miestami pribúdanie oblačnosti. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na severe miestami okolo 2 stupňov. (shmú)

pred 10 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť