Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. december 2023, 16:41

Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie, úrady vydali varovanie pred cunami

Otrasy zeme s magnitúdou 7,6 nastali pri východnom pobreží ostrova Mindanao v hĺbke 32 kilometrov.

Zemetrasenie s magnitúdou 7,6 nastalo v sobotu pri pobreží ostrova Mindanao na juhu Filipín. Vydali po ňom varovanie pred prívalovými vlnami cunami, informuje TASR s odvolaním sa na agentúru AP.

Otrasy zeme nastali o 22.37 h miestneho času (15.37 h SEČ) pri východnom pobreží ostrova v hĺbke 32 kilometrov, vyplýva z predbežných údajov amerického geologického úradu USGS.

Tichomorské centrum varovania pre cunami (PTWC) oznámilo, že na základe magnitúdy a miesta otrasov sa očakávajú cunami na juhofilipínskych ostrovoch a v častiach Indonézie, Palau a Malajzie.

Filipínske úrady odporučili obyvateľom provincií Surigao Del Sur a Davao Oriental na východnom pobreží ostrova Mindanao, aby sa okamžite presunuli na vyššie položené miesta alebo do vnútrozemia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Protest farmárov v Bratislave bude prebiehať vo štvrtok od 9.00 do 15.00 h a vyžiada si dopravné obmedzenia. Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť. Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť. Avizované sú rozsiahle kolóny po celej trase. (tasr)

pred 6 hodinami

Britský Najvyšší súd ukončil dvojdňové pojednávanie v prípade žiadosti o vydanie zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea na stíhanie do USA. Verdikt sa očakáva najskôr v marci. Assange sa na stredajšom zasadnutí súdu nezúčastnil. Podobne ako v utorok sa totiž necítil dobre. (tasr)

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

„Tejto vláde nie je ľúto obetí trestných činov, ale len seba. Fico tvrdí, že sú politickí väzni, čo je hrubá neúcta k ľuďom ako Anton Srholec. Alebo k Alexejovi Navaľnému, ktorého navždy umlčal Putinov režim. Toto sú skutoční politickí väzni, nie Bödör, Gašpar, Výboh alebo Kováčik. Nedovoľme Smeru, aby spravil zo Slovenska poslušný prívesok diktátora z Moskvy.“ Prečítajte si príhovor Mareka Vagoviča, ktorý zaznel na zhromaždení Orava za slušné Slovensko v Námestove.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.