Pokuta pre MIRRI zahŕňa aj porušenia z éry Rašiho, tvrdí Remišová

Ministerstvo dostalo pokutu 8 600 eur za zverejnenie osobných údajov v Centrálnom registri zmlúv.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Pokuta pre Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zahŕňa aj porušenia z čias šéfovania Richarda Rašiho. Uviedla to pre TASR bývalá ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, predsedníčka strany Za ľudí, v súčasnosti opozičná poslankyňa, v reakcii na vyjadrenia Martina Dorčáka, riaditeľa odboru komunikácie MIRRI o pokute pre ministerstvo investícií.

„Richard Raši tu vyťahuje pokutu 8000 eur, ktorá však zahŕňa porušenie ochrany osobných údajov a nesprávne zverejňovanie údajov aj z obdobia od roku 2016, teda počas pôsobenia samotného Richarda Rašiho a Petra Pellegriniho (obaja Hlas-SD). Ministerstvo okamžite po zistení pochybení a dôkladnom audite pristúpilo k náprave, aj pokiaľ ide o pochybenia z Rašiho a Pellegriniho éry," spresnila.

„My sme však po Richardovi Rašim a Petrovi Pellegrinim museli riešiť pokuty vo výške pol milióna eur, ktoré sa týkali hrubého porušenia zákona o verejnom obstarávaní, keď pri nevýhodných zmluvách uzatvorených v rozpore so zákonom občania prišli o milióny eur. Richard Raši doteraz nevysvetlil škody za desiatky miliónov eur, ktoré sa napáchali počas jeho pôsobenia v informatizácii. Namiesto obohratej platne 'lebo Remišová' by mohol konečne začať niečo robiť aj pre občanov Slovenska," dodala Remišová.

Dorčák v utorok informoval, že MIRRI čelí ďalšej pokute, tentoraz za projekt „Zlepšovanie digitálnych zručností seniorov a distribúcia senior tabletov", ktorý MIRRI spustilo počas pôsobenia Remišovej na MIRRI.

Pri realizácii projektu podľa Dorčáka unikli osobné údaje viacerých seniorov, ktorí sa do projektu zapojili. Problém so zverejnenými osobnými údajmi však bol aj pri desiatkach rôznych zmlúv, ktoré ministerstvo zverejnilo v Centrálnom registri zmlúv.

Za pochybenia dostalo MIRRI SR pokutu v celkovej výške 8600 eur.
 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Richard Raši Veronika Remišová Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť