Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2023, 15:17

Vo Vranove nad Topľou stavajú nový závod, vznikne 750 pracovných miest

Závod v priestoroch priemyselného parku Ferovopark s rozlohou približne 30-tisíc metrov štvorcových bude mať výrobnú kapacitu 150-tisíc tepelných čerpadiel a 300-tisíc zásobníkov na vodu ročne.

Vo Vranove nad Topľou sa oficiálne začala výstavba závodu na výrobu tepelných čerpadiel a zásobníkov teplej úžitkovej vody pre domácnosti. Spustenie je naplánované na koniec nasledujúceho roka.

Ide o investíciu skupiny BDR Thermea Group v hodnote viac ako 60 miliónov eur, ktorá prinesie uplatnenie 750 zamestnancom. "Predpokladáme, že dopyt po tepelných čerpadlách a súvisiacich produktoch v nasledujúcich rokoch výrazne porastie a prechod z konvenčných kotlov na tepelné čerpadlá bude najrýchlejší v strednej a východnej Európe," uviedol Ronald de Putter zo skupiny.

V novom výrobnom závode sa začnú inštalovať linky v priebehu budúceho roka a s náborom prvých pozícií sa začne počas prvého štvrťroka. Skupina plánuje postupne vytvoriť 750 nových pracovných miest pre rôzne profesie predovšetkým vo výrobe, v údržbe, logistike, zásobovaní, ale aj vo výskume a vývoji. Projekt závodu počíta s investíciami do najmodernejších a energeticky najúčinnejších strojov a zariadení.

Závod v priestoroch priemyselného a logistického parku Ferovopark vo Vranove nad Topľou s rozlohou približne 30-tisíc metrov štvorcových bude mať výrobnú kapacitu 150-tisíc tepelných čerpadiel a 300-tisíc zásobníkov na vodu ročne.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Na dvor prezidentky Zuzany Čaputovej v Pezinku sa v nočných hodinách vlámala neznáma žena. Preskočila plot a dostala sa na pozemok domu, v ktorom býva hlava štátu aj s rodinou. Hovorca prezidentky Martin Strižinec uviedol, že zasiahla ochranka, ktorá ženu spacifikovala. Prezidentka a jej rodina sú v poriadku. O incidente informuje TV Markíza.

pred 2 hodinami

Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prebojovala do finále kvalifikácie na turnaji WTA v Indian Wells. V noci zdolala šiestu nasadenú Yaninu Wickmayerovú z Belgicka hladko 6:0 a 6:1. V súboji o postup do hlavnej súťaže ju čaká Jessika Ponchetová z Francúzska. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.